İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
MHP İl Başkanı Coşkun: Olaylara karışan Suriyeliler derhal sınır dışı edilmeli
19 Eylül 2018 Çarşamba, 08:02

Uzunca zamandır MHP İl Başkanlığı'nda basın toplantısına katılmamıştım.
Konu Suriyeliler olunca öğleden önce gerçekleşen toplantıya katılarak neler konuşulduğunu yerinde takip ettim.
Malum;
Zaman zaman kent gündemini meşgul eden konulardan biri de Suriyeli göçmenler. Elbet konuyla ilgili olarak Muhacir- Ensar mantığı ile hareket etmek gerekir.
Fakat muhacir gibi hareket etmeyenler olursa ne yapmalı sorusuna da yanıtı, konuyla ilgili olarak dün basın mensuplarının karşısına çıkan isim MHP Bursa İl Başkanı Kurtuluş Coşkun çok önemli açıklamalarda bulundu.
İlk olarak Suriyeliler konusundan başlayalım.
Coşkun Suriyeliler konusunda ne dedi?
Geçen hafta içinde Başaran Mahallesi'nde "misafir" diyerek ağırladıklarımız misafir olduklarını unutarak Bursa'nın huzuru ve barışını bozacak davranışlar içerisine girdiğini hep beraber gördük.
Ardından açıklamasına devam eden Coşkun'un şu çağrısı da oldukça önemli
"Bursa'daki ilgili kamu kurumlarını göreve çağırıyorum: Suriyelilerle ilgili gerekli disiplinin sağlanması hususunda ve de olaylara karışanların derhal sınır dışı edilmesi hususunda üzerlerine düşen görevi eksiksiz olarak yerine getirmelidirler. Aksi takdirde ileride yaşanabilecek tatsız hadiselerden ilgili kamu görevlilerinin de sorumlu tutulacağını hatırlatmak isteriz."
MHP İl Başkanı Coşkun konuya yapıcı muhalefet anlayışıyla yaklaşmış. Bundan dolayı tebriki hak ediyor.
Coşkun'un basın toplantısında yaklaştığı diğer konulardan biri de ;
yaşanan ekonomik kriz. Coşkun'a göre Türkiye ekonomisine yönelik gerçekleştirilen ekonomik suikastın başarıya ulaşma şansı yok...
Döviz fiyatlarındaki, spekülatif ataklarla Türkiye'yi teslim alacağını sanan komplocular mutlaka bozgun yaşayacaktır.
Bu ortamdan çıkış yolu olarak da yerli üretimin desteklenmesi ve TSE'li ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini düşünüyor Coşkun.
Son günlerde Türk Eğitim Sen tarafından gündeme getirilen "çocuklarımız andımızı geri istiyor" kampanyasına MHP'li büyükler olarak destek veriyoruz diyor Coşkun.
Ayrıca milli eğitim ve okul yöneticilerinden milli günlerde daha hassas olunmasını bekliyor MHP camiası.
Kısaca Coşkun'un açıklamaları nasıl bir ses getirecek?
Bekleyip, görelim...

MHP YERELDE ADAYLARINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

MHP Bursa İl Başkanı Kurtuluş Coşkun'un gerçekleştirdiği basın toplantısının soru cevap kısmına geçtiğimizde sorduğum sorulardan biri de MHP'nin yerel seçim stratejisi ve adaylarını ne zaman açıklayacak sarusuydu.
Malum bir önceki seçimde ilk adaylarını açıklayan parti MHP idi. Coşkun da konuyla ilgili olarak Cumhur İttifakı'nın görüşmelere devam ettiğini ekim ayı sonu ve kasım ayı başında sonuca bağlanacağını söyledi.
Kısaca görüşmelerin sonucuna göre de adayların belirleme yöntemi belli olacak.
Ama en erken kasım ayı içinde demek doğru olacak.

KILIÇ GENÇLERLE BULUŞTU

AK Parti'nin gençlik teşkilatlarından başladığı siyasi hayatına her kademede görev yaparak bugünlere gelen Ahmet Kılıç zaman zaman gençlik kollarıyla buluşuyor.
Bu bağlamda geçen hafta sonu AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse ve ana kademe yöneticisi Gökay Bilir ve17 ilçenin gençlik kolları başkanlarıyla kahvaltıda bir araya gelen Kılıç gençlerle tecrübe paylaşımı yaptı.
Gençlerin de pürdikkat dinlediği toplantıdan oldukça mutlu ayrıldıklarını öğrendik.