İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Milletvekili Kılıç: YHT için çalışmalarımız devam ediyor...
06 Kasım 2018 Salı, 08:27

Sönmez Medya'nın dünkü konukları arasında AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç vardı... Mevcut milletvekilleri içinde en genci olmasına rağmen teşkilatlarda en fazla tecrübesi olan bir siyasetçi Kılıç.
Gençlik kolları yöneticiliği ile başladığı siyasi yaşantısına önce il gençlik kolları başkanlığı, ardından gençlik kolları başkan yardımcılığı, sonrasında ana kademe başkan yardımcılığı ve üç kez de milletvekili adaylığı ve bir kez de milletvekilliği sığdıran bir isim Kılıç.
Dünkü sohbetimizde yerel yönetimlerde nasıl bir süreç bekleniyor sorusuna. "Tebdili kıyafetle parti yöneticilerimiz geldi vatandaşla görüştü, ardından anketler yapıldı.
Sonrasında yetmedi telefon anketleri.
Bunların her biri yerel seçim çalışmaları.
Bundan sonra şimdi sıra müracaatlarda onlar da dün başladı.
Bundan sonrasına AK Parti Genel Merkezi karar verecek.
O konuda da;
Halkın teveccühünü kazanmış isimler adayımız olacak" diyor Kılıç
Parti olarak da endişe etmiyoruz, güçlüyüz diye düşüncelerini bizimle paylaştı.
Öte yandan yatırımın duracağı söylenen "Yüksek Hızlı Tren" için AK Parti Bursa milletvekilleri olarak ellerinden geleni yapacaklarını üzerine basa basa vurguladı.
Kılıç, genç ama deneyimli.
İlerleyen yıllarda onu daha önemli mevkilerde göreceğiz.
Bursa ölçeğinde sorunlara vakıf.
Biz de ona görevinde başarılar diliyoruz.

AYKAN GÜVEN TAZELEDİ

Yeniden yapılanma sürecinde bulunan Kızılay'ın bazı şubelerinde kongreler başladı. Bu bağlamda da hafta sonu kongre sırası Kızılay'ın Yıldırım şubesiydi.
Katılımın fazla olmadığı kongrede, Yıldırım'da Kızılay'ın şube başkanlığı görevine Ömer Aykan bu sefer atanan değil, seçilen başkan olarak görevine devam edecek.
Bizler de Aykan'a görevinde başarılar diliyoruz...

İLK MÜRACAAT YILDIRIM'DAN

31 Mart 2019'da gerçekleşecek yerel seçimler için başvuruları kabul etmeye başlayan AK Parti Bursa teşkilatlarında ilk başkan adaylığı başvurusu Yıldırım'da gerçekleşti.
Uzun yıllar gençlik kollarında görev yapan halen de Yıldırım Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Ahmet Necati Demir dosyasını İlçe Başkanı Oktay Yılmaz'a teslim etti.
Bu bağlamda da başkan adaylığı için ilk müracaat eden Demir olmuş oldu.
Hayırlı olsun.

KÜÇÜK, ARTIK KOMŞUMUZ

Son yayınlanan kararnameyle Mülkiye Başmüfettişi olarak görevlendirilen Bursa Valisi İzzettin Küçük veda ziyaretlerine devam ediyor.
Küçük, dün medyamızı ziyaret etti.Aslında veda ediyor demek yanlış.
O artık bize komşu oluyor.
Küçük, Bursa'ya yerleşme kararı aldı.
Yaklaşık 30 aydır Bursa'da bulunan Vali Küçük halkla diyaloğu mükemmeldi. Her şeyden önce devletin valisi olarak devletin sıcak yüzünü her zaman hissettirdi.
Biz de bundan sonraki yaşantısında kendisine başarılar diliyoruz.