İlhami YILDIZ

İlhami YILDIZ

ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Uğurer 2.bölgede iddialı
15 Mayıs 2018 Salı, 08:07

Milletvekili aday adayları arasında dikkat çeken biri isim var. O isim de Bursa Emniyeti Çocuk Şube Müdürü Nevzat Uğurer...
Uğurer, MHP Bursa 2.Bölge'den aday adayı.
Dün ziyaretimize gelen aslen Kırıkkaleli olan Uğurer 10 yıldır Bursa'da yaşıyor.
Konulara hakim.
Milletvekili seçilirse Bursa'nın Ankara'daki sesi olacağını söylüyor.
Özellikle gençler ve çocuklara yönelik projeleri gündeme getireceğini söylüyor.
Uğurer , milletvekili seçilmesi halinde tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan olgusu ile siyaset yapacağını üzerine basa basa vurguluyor.
Sohbet esnasında Uğurer'in "Ülkücü olunmaz, Ülkücü doğulur" sözünden şunu anladık.
Uğurer ile MHP'nin gönül bağı çok eskilere dayanıyor.
Bize de çıktığı yolda kendisine başarı dilemek düşüyor.

Artvin Vakfı aday adayları ile buluşuyor

Partilerin aday belirleme süreci ile ilgili çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu noktada merak edilen unsurlardan biri de aday belirlemede demografik özelliklere dikkat edilip edilmeyeceği.
Bu anlamda sivil toplum kuruluşları arasında Artvinliler önemli bir güç. Her seçim döneminde farklı siyasi partilerde aday adayları bulunuyor.
Bu dönemde aday adayları ile tanışma organizasyonu düzenleyen Osman Nuri Başaran'ın başkanı olduğu Bursa Artvin Vakfı yöresinden değişik partilerden aday olan aday adayları ile bugün Yusufelililer Dernek Merkezi'nde buluşacaklar. Vakıf yönetimi önümüzdeki seçimlere ilişkin aday adaylarının düşüncelerini öğrenecekler.
Adaylarının seçilebilir sıralamada olması için çalışmalarda bulunacaklar.
Bu arada söz Bursa Artvin Vakfı'ndan açılmışken vakıf bu sene Osmangazi ve Mustafakemalpaşa'da halka açık iftar verecek. Onun yanı sıra ihtiyaç sahiplerine bin 500 paket erzak dağıtımını da gerçekleştirmiş olacaklar.
Biz de bu dayanışma için Başaran ve yönetim kurulunu tebrik ediyoruz.

Kahve Trendi'nden aday trendine Şahin Sevinç

Özellikle seçim zamanında gündeme gelen konulardan biri bazı hemşeri dernekleri kendilerinin yerel ve genelde temsil edilmediğini düşünüyor.
Bu bağlamda özellikle Muşlular biraz daha sesli olarak düşünüyorlar.
Her dönem farklı siyasi partilerden aday adayı olan Muşlular'dan bu sefer ana muhalefet partisi CHP'den aday adayı olan bir ismi var.
Bursa'da kafe işletmeciliği ile (Kahve Trendi markasıyla) dikkatleri üstüne çeken Şahin Sevinç CHP'den milletvekili aday adayı oldu.
Dün ziyaretimize gelen Şahin Sevinç oldukça iddialı.
Seçilecek yerden aday gösterilmesi durumunda özellikle AK Parti'ye oy veren seçmenlerden kendisine büyük oranda teveccüh olacağını düşünüyor.
Sevinç, aday gösterilir mi?
Onu CHP yönetimi bilir.
Ama bu olasılık dahi AK Parti'nin Muş kökenli bir adayı sıralamaya girmesi konusunda düşünmeye sevk edeceği kanaatindeyim.
Bekleyip, görelim...

İlk teravi ve ilk sahur...

Bu gece Allah nasip ederse önce ramazan ayının önemli ibadetlerinden biri olan teravi namazı kılınacak.
Ardından ise sahura kalkılacak.
Bu vesile ile "Mübarek Ramazan" ayının başta okuyucularımız olmak üzere Türk İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.