Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
14.Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi
02 Kasım 2016 Çarşamba, 03:48
Yıllar çabuk geçiyor. Spor bilimine gönül vermiş bir avuç insan 1990 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde düzenlenen 1. Spor Bilimleri Kongresi’nde bir aradaydık. İlk bildiri sunmanın heyecanını yaşıyorduk. Aradan iki yıl geçtikten sonra Spor Bilimleri Derneği ‘ni arkadaşlarımız kurdu.
Ve dün Antalya Papillon Ayscha Otel’de 14. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi’ndeyiz. 800’ü aşkın spor bilimci alandaki yeni gelişmeleri izliyor. Nereden gelip, nereye gittiğimiz sürecinin tamamını yaşayan biri olarak mutlu ve gururluyum. Toplumumuzun bilime ne kadar çok gereksinim duyduğunun kanıtlandığı bu özel günlerde de bu konu ayrı bir heyecan veriyor.
Kongrenin bir ilginç yanı da, kongrecilik alanında kentimizin gurur duyduğumuz firmalarından Burkon’un, bu kongre organizasyonunu başarı ile üstlenmiş olması.
Burkon’un sahibi sevgili Hasan Eker ile de sohbet olanağımız oldu. Tebrikler. 

BBDSO konseriBursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Shakespeare’in 400. ölüm yıldönümü anısı dolayısıyla yarın Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde saat 20.00’deki konserini şef Adrian Prabava yönetecek.
Solist  ise çello sanatçısı Anastasia Kobekina.
Konserde Mendelson’dan uvertür,  Schumann’dan La minör Viyolonsel Konçertosu ve Beethoven’dan  6. Senfoni seslendirilecek.

İş dünyasında kadının güçlenmesi 

BUSİAD yönetim kurulu, BUİKAD ve Yeşim Tekstil’in liderliğinde Bursa’da kadının güçlenmesi için ortak bir platform kurulmasına destek veriyor. 
Hedef Bursa’da “Kadın Dostu Firmaları” artırarak Bursa’yı Türkiye’de pilot il haline getirmek.
Bu nedenle 3 Kasım Perşembe günü 16.30 - 18.00 saatleri arasında BUSİAD Evi’nde yapılacak bir bilgilendirme toplantısı yapılacak.