Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
7. Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu
03 Aralık 2016 Cumartesi, 01:29
BUSİAD’ın kentimize katmış olduğu  katma değerlerden biri de bu yıl yedincisi gerçekleşecek olan Bursa Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu’dur.
Bu geleneksel etkinlik bu yıl da 9 Aralık Cuma günü Podyum Davet’te saat 14.00’te gerçekleşecek. Bu yılki yedinci sempozyumun ana teması “İnovasyon ve Pazarlama” üzerine kurgulu.
Sempozyumun ilk oturumunda Yemeksepeti.com’un kurucusu Nevzat Aydın’ı dinleyeceğiz. Bu oturumun moderatörlüğünü Dr. İbrahim Öztahtalı yapıyor. Arada bir piyano/şan dinletisi var. Daha sonra da ikinci oturumda  Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Üyesi Zeynep Tandoğan, Alibaba.com Türkiye Temsilcisi Orkan Aytulun ve akademisyen Yüce Zerey, Tolga Yücel’in moderatörlüğünde konuşacaklar.

Atatürk adı kullanımı

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen bazı etkinliklerde, bazı kamu kuruluşları etkinliğin yerini belirleyen merkezin adındaki Atatürk’ü kullanmamakta ısrarcıdır.
Halbuki bu eser AK Parti iktidarı tarafından yapılırken, merkezin adı da aynı iktidar döneminde konulmuştur.

Yanlıştan dönüldüKamuoyuna “milletvekillerine ballı maaş” olarak yansıyan MEB Teşkilat yasa tasarısının 37’nci maddesi geri çekildi. 
TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, konu ile ilgili olarak “Hukuk açısından son derece yanlış bir düzenlemeydi”  dedi ve şunları ekledi:
“Bu maddeyle ilgili komisyon görüşmelerinde itiraz etmiştik, bunun ayrımcılık olacağını, milletvekillerinin kendileri için yasa çıkarmalarının son derece yanlış olduğunu söylemiştik. Doğru olan tasarıdan çıkarılmasıydı, o nedenle hükümetin geri adım atması memnuniyet vericidir.”