Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti, Bursa ve Çavuşoğlu
21 Kasım 2017 Salı, 07:43

Referandum sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düğmeye basması ile AK Parti yönetimlerinden, belediye başkanlarına; bakanlarından, üst yönetime kadar adeta yeniden inşa ediliyor.
İktidar kim olursa, olsun yerel bazda hep iktidar partilerinin güç odakları olmuştur. AK Parti'nin Bursa özelindeki durumuna göz attığınızda onun iktidarı döneminde ilk ve en etkin güç odağı Faruk Çelik'ti. Daha sonra onu dışarıdan gelen bakanlarımız Bülent Arınç ve Mehmet Müezzinoğlu takip etti. Efkan Ala vardı, ama o bu konuda çok etkin olmamayı seçti.
Şimdi ise AK Parti'nin yeniden inşası döneminde güç odağı Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu oldu.
Onun kontrolünde parti Bursa özelinde yeniden dizayn ediliyor. Sırada ilçe başkanları konusu var. Ama her ne kadar belediye başkanları konusunda AK Parti Genel Merkezi bu konu bitti, dese de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan farklı mesajlar veriyor. Bursa'da bazı belediye başkanlarında değişim bekleniyor.
AK Parti'nin bu yenilenme girişimi biraz daha gençleşme ve biraz daha kadın ağırlığı üzerinden devam edecek.
Bursamız için hayırlı olmasını diliyorum. Bursa adı hep olumlu konularla anılsın, Bursa halkı bunu hak ediyor.

KalDer'de eğitim var

Global pazarda kaliteli ürünlerle yer almamız noktasında hizmet veren Kal- Der Bursa Şubesi eğitimlerine devam ediyor.
Bu kapsamda Marigold Otel'de 25 Kasım 2017 Cumartesi günü, saat 09:00/17:30 arasında "APQP İleri Kalite Ürün Planlama" eğitimi gerçekleştiriliyor.
KalDer'in bu eğitiminde KOSGEB üye kurumları % 50 eğitim hibe desteğinden yararlanabiliyor.
İlgililere duyurulur.

Ünal anılarını yazdı

Kurum tarihleri ve kişi biyografilerinin kayıt altına alınması, bir biçimde kentin bir yönünün kayıt altına alınması anlamına geliyor. Ülkemizde çok rağbet edilmeyen bu konuda zaman zaman iyi örneklerle de karşılaşıyoruz.
Bunlardan biri de Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB)Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Mehmet Fikri Ünal. Gemlik'te başlayıp sanayiciliğe uzanan hayat hikâyesini "Gemlik'e Doğru Anıları Göreceksin" adlı kitapta Ünal, Bursa ve Türkiye'nin yakın tarihinin bir fotoğrafını da çekmekte.
Ünal'ı kutluyorum.