Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ata Demirer Gazinosu
19 Temmuz 2017 Çarşamba, 08:17

Bu kentin yetiştirdiği sanatçılardan, değerlerden birisi de Ata Demirer'dir. Onu ilk kez 1990'lı yılların başında Şenol Dolar'ın işlettiği Clup S'te izlemiştim. Daha yeni sahneye çıkmaya başlamıştı.
Aradan 20 küsur sene geçti. Programlarını, filmlerini keyifle izliyoruz. Onu sahnede uzun zamandır izlememiştik.


Pazartesi akşamı '56. Uluslararası Bursa Festivali', kapsamında Ata Demirer'in 'Ata Demirer Gazinosu'nu büyük bir keyifle izledik. Hıncahınç dolu Açıkhava Tiyatromuzda, arada inceden inceye çiseleyen yağmur damlacıkları altında yaklaşık 4 bin kişiyle birlikteydik.
Bize sesiyle ve sahne gösterisiyle çok güzel saatler yaşattı.
Kendisini çok geliştirdiği ortada.
Ata Demirer'i kutluyorum.

Aydın: Kurban el yakacak

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın; Gıda, Tarım Hayvancılık Bakanlığı'nın düve kesimine yasak getirmesiyle birlikte, hem üreticinin hem de tüketicinin büyük bir sıkıntıyla baş başa kaldığını söyledi.
Aydın, küçük ve büyükbaş hayvan sayısının talebi karşılamadığına dikkat çekerek, kurban fiyatlarının buna paralel olarak artacağını söyledi.

BTSO Amerika'da

BTSO Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında New York'ta düzenlenen 'Texworld USA Fuarı'na 90 kişi ile katıldı.


BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Gürses ile birlikte de Bursa milletvekilleri İsmail Aydın, Müfit Aydın ve Osman Mesten de geziye katılanlar arasında yer aldı.
BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, son 3 yılda 10 iş gezisi gerçekleştirdikleri ABD pazarında Bursa firmalarının kalıcı oyuncu olmasını hedeflediklerini söyledi.
ABD'nin en önemli ticaret merkezlerinden New York'a giden Bursalı tekstilciler, Texworld USA 2017 Fuarı'nda yabancı alıcılarla buluştu.