Hava Durumu
mobmenu

Son Dakika

  Bal Göç’te görev dağılımı ve ziyaretler

  Yazının Giriş Tarihi: 21.07.2022 08:04
  Yazının Güncellenme Tarihi: 22.07.2022 08:06

  Uzunca bir süredir sıkıntılı bir süreç yaşayan Bal Göç genel kurulunda Prof. Dr. Emin Balkan’ın farklı bir sonuçla seçimi kazanmasının ardından dalgalar duruldu ve dernek huzur buldu.

  Geçtiğimiz günlerde Bal Göç ilk yönetim kurulunu dernek merkezinde gerçekleştirdi. Bu toplantıda genel başkan Prof.Dr.Emin Balkan, artık seçimin bittiğine dikkat çekti ve şimdi “Bütünleşme, tek vücut olma zamanı.” dedi.

  İlk toplantıda Bal Göç yönetimi görev dağılımı yaptı. Buna göre Prof. Dr. Emin Balkan’ın başkanlığındaki yönetimde görev dağılımı şöyle:

  “Genel Başkan Yardımcıları: Ayhan Işık, Elvan Demir, Sadık Yılmaz, Zerrin Fırat. Genel Sekreter: Feriha Er. Genel Sekreter Yardımcıları: Mert Tiryaki, Fatma Güngördü. Sayman: Öznur Beloğlu. Muhasip (Bütçe Planlama Sorumlusu): Mehmet Güler. Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu: Fatih Akın.”

  Bu kapsamda Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Işık’a Dış İşleri Takip Komisyonu ve Turizm Komisyonu bağlı.

  Genel Başkan Yardımcısı Elvan Demir’e ise Gençlik Komisyonu, Kadın Komisyonu, Kültür, Sanat, Din ve Spor Komisyonu ile Tarım ve Hayvancılık Komisyonu  bağlandı. 

  Sadık Yılmaz, Hukuk Komisyonu, Sağlık Komisyonu, Sivil Toplumla İlişkiler Komisyonu, Üyelik Geliştirme Komisyonu ve de Zerrin Fırat da Araştırma ve Proje Geliştirme Komisyonu, Bilişim Komisyonu, Eğitim Komisyonu’ndan sorumlu genel başkan yardımcıları olarak görev yapacaklar.

  EMİN BALKAN NE DEDİ?

  Görev dağılımının ardından Bal Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan toplantı ile ilgili şunları söyledi:

  “Komisyonları ve bunların bağlı olduğu başkan yardımcılarını belirledik.

  Yerel yönetimler, siyasi partilerle ilişkiler, şubeler, yurt içi ve yurt dışı resmi kurumlarla ilişkiler direkt genel başkana bağlandı

  Genel başkana bağlı basın ve halkla ilişkiler birimi oluşturuldu. Mazeretsiz üç kez yönetim toplantısına katılmayanların yönetim kurulu üyeliği düşürülecek.

  Yedekteki yönetim kurulu üyeleri ve şube başkanları yönetim kurulu toplantılarına katılabilecek.

  Kadın ve Gençlik kolları 100 üyenin üzerine çıktığında kendi yönetim birimlerini seçimle belirleyebilecek.

  Ayrıca yeni yönetim olarak aldığımız karar çerçevesinde oluşturulan komisyonlarda yönetim birimleri dışında üyelerin de aktif rol almasına fırsat vereceğiz. Amacımız aktif katılımı arttırmak.”

  BAL GÖÇ’TEN ZİYARETLER

  Bal Göç genel kurulunun ardından yeni yönetime yoğun biçimde “Hayırlı olsun” ziyaretleri gerçekleştirilmişti.

  Bu arada yeni yönetim protokol ziyaretlerine de başladı. İlk ziyaretlerini Bursa Valisi Yakup Canbolat’a yaptılar.

  Ardından da Bursa Emniyet Müdürü Tacettin Arslan ziyaret edildi.

  SON SÖZ

  Önce bir konuyu Bal Göç’e ve tüm siyasilere anımsatmak istiyorum. Bal Göç yıllar önce Bakanlar Kurulu kararı ile Kamu Yararına Dernek statüsüne kavuştu. Bunu Bal Göç hiçbir zaman unutmasın.

  Evet, Bal Göç’te hesaplar görüldü. Ve çoğunluğun istediği oldu. Şimdi ise çalışma, derneğe ve yurtdışındaki soydaşlarımıza hizmet etme zamanı.

  Bal Göç bünyesinde her siyasi partiden görüşü olan insanlarımızı barındıran yapı.  Burada siyaset üstü görünmek, birilerinin arka bahçesi gibi olmamak veya öyle bir algı yaratmamak büyük önem taşıyor.

  Şu anda Bal Göç Genel Başkan koltuğunda oturan kişi Prof. Dr. Emin Balkan yeterince deneyime sahip. Tek şansızlığı tam seçim öncesi dönemde seçilmesi. Ama o deneyimi ile Bal Göç’ü partiler üstü tutmayı başarır.

  Laf aramızda Bal Göç merkezinden her akşam çıkmayan siyasileri unutmadık.

  Emin Balkan ve arkadaşlarına başarılar diliyorum.

   

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  Yükleniyor..

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.