Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Baroda seçim heyecanı var
28 Eylül 2016 Çarşamba, 04:54
Bursa Barosu yeni başkanını 8-9 Ekim’de BAOB Yerleşkesi’nde yapılacak olağan genel kurulu ile belirleyecek. Bilindiği gibi Bursa Baro Başkanlığı görevini 4 yıldır (iki dönem) Ekrem Demiröz sürdürüyordu. Demiröz yeniden aday olmuyor. Onun düşüncesine göre bu tip görevler dönemsel olarak yapılmalı. Yeni heyecan ve yeni paradigmalar devreye girmeli.
Öncelikle bugüne kadar sürdürmüş olduğu seviyeli ve her söyleminde hukukun üstünlüğünü ön planda tutan 4 yıllık dönemi için Ekrem Demiröz’e teşekkür ediyorum. Yeni yaşantısında başarılar diliyorum.Şu anda Bursa Baro Başkanlığı için iki aday adaylıklarını açıkladı. Bu iki isim Gürkan Altun ve ŞerafettinYavuz.
Gürkan Altun’un listesi şöyle:
“Gürkan Altun, Yener Poroy, Sefer Bülent Yaylalı, Burcu Ergün, Atilla Atik, Ebru Piri Kaya, Hüsniye Altın Yeşil, Metin Öztosun, Aslı Evke Yetkin, Buket Gülçin Özel, Onur Yavuz.”Şerafettin Yavuz’un  listesi şu isimlerden oluşuyor:
“Şerafettin Yavuz, Nazmi Ağkuş, Halim Dükkancılar, Ömer Çelik, Naci Özçelik, İrfan Koçak, Işıl Ereğli, Leman Elif Çavuşoğlu, Edibe Bilge Arıcıoğlu, Didem Koçaker, İsmail İbiş”
Baro seçimlerinde üçüncü bir aday çıkacağını düşünmüyorum. Adaylara baroya yakışan bir yarışma diliyorum.

BES’ten MMO ziyareti

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES), TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’ni ziyaret etti.
BES Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Şenol Köksal, BES Bursa Şube Başkanı Süleyman Ayılmaz ve  Yönetim Kurulu üyelerinin de bulundukları ziyarette, 15 Temmuz sonrası yaşanan gelişmelerle ilgili karşılıklı değerlendirmelerde bulunuldu.

BBDSO, İdil Biret ile açılıyorBursa’nın önemli değeri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Uludağ Premium sponsorluğunda sezon açılış konserinde İdil Biret’i konuk ediyor.
6 Ekim Perşembe günü yapılacak açılış konserinde Biret bizlere Beethoven, Çaykovski ve Dvorak’tan eserler çalacak.
Şimdiden yerinizi ayırtmayı unutmayın.