Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BDT ve Sara’yı Evlendirmek
23 Aralık 2016 Cuma, 00:16
Bursa Devlet Tiyatrosu salı günü yeni oyunları Sara’yı Evlendirmek oyununun prömiyerini gerçekleştiriyor. Sam Bobrick’in yazdığı, Eylül Aktürk’ün çevirdiği ve Murat Sarı’nın yönettiği Sara’yı  Evlendirmek tiyatromuzda salı akşamı saat 20.00’de sahne alacak. 
Oyunda, hayatını kariyerine adamış ve bu yolda yalnızlığı tercih etmiş başarılı bir avukat olan Sara’nın, kuzeni Martha tarafından sıra dışı ve biraz da çılgınca yöntemlerle evlendirilme çabası anlatılıyor. Sahnedeki her karakterde izleyicinin kendinden yahut hayatına dokunan kişilerden bir parça bulacağı bu sıcak oyunda, Martha’nın girişimlerinin yanı sıra aşk ve evlilik kavramları da samimi bir dille irdeleniyor.
Bursa Devlet Tiyatrosu Müdürü Ömer Naci Topçu nezdinde yeni oyunun başarılı geçmesini diliyorum.

Musa Eroğlu konseri

Nilüfer Belediyesi tarafından her ay düzenlenen ve sanatseverler tarafından büyük ilgi gören “Nida Ateş’le Buluşmalar” programına katılan Musa Eroğlu, sevenlerinden büyük ilgi gördü. 
Konser Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Oditoryum’da gerçekleşti.

HİÇ Ödülleri Bursa Halkla İlişkiler Derneği(BHİD) tarafından Halkla İlişkiler Çalışmalarını desteklemek için başlatılan Halkla İlişkiler Çalışmaları(HİÇ ) ödül süreci, beşinci yıl komite çalışma süreçleri başladı.
Bu yıl HİÇ Ödülleri’nin 5 yılı olması nedeni ile HİÇ 2013, HİÇ 2014, HİÇ 2015, HİÇ 2016, HİÇ 2017 ödüle layık görülmüş projelerden genel bir değerlendirme ile “5 yılın En İyi HİÇ” i seçilecek.
Bursa Halkla İlişkiler Derneği’ne başarılar.