Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Benim adım...
24 Aralık 2016 Cumartesi, 04:40
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa Gölyazı’da çekimleri süren “Benim Adım…” film setini ziyaret etti. Ziyarete Başkan İbrahim Mart ve YKÜ Ahmet İhsan Taşkınsel katıldı.
Yönetmenliğini Ertuğrul Aysel’in yaptığı, senaryosunu Sedef Aysel’in yazdığı, Tolga Meşeli görüntü yönetmenliğini, Deniz Demircan da sanat yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunu Muratcan Bozarslan, Mehmet Vanlıoğlu, Fatma Gülenç, Ceren Şeval, Sedef Aysel, Serhat Yılmaz, Ercan Özdal oluşturuyor.
Film toplumda, aile içinde, yaşamın birçok yerinde kadına yönelik şiddeti konu alıyor. Senarist Sedef Aysel “bir balığın çırpınışı, bir kadının yok oluşu” cümlesini kullanıyor.     
Bu film Bursa’nın Gölyazı, Cumalıkızık, Suuçtu Şelalesi, Yenikaraağaç, Yeniceabat gibi çeşitli yerlerinde çekiliyor.
İşte bu tür etkinlikler Bursa'nın tanıtımı açısından büyük önem taşımakta. Bu açıdan da desteklenmeli.

Matlı ve KGF

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Türkiye`de gelişen şartlar doğrultusunda KGF’nin üzerine düşeni yapmakta olduğunu belirtti.
Matlı, “Genel ekonomik koşulların iyileştirilmesi, KOBİ`lerimizin desteklenmesi noktasında devletimizin de vermiş olduğu destek neticesinde bir eylem planı hazırlanmıştır” dedi. 

ULSAD ve Dr. Ayten BozkayaTümü amatör müzisyenlerden oluşan Uludağ Sanat Derneği (ULSAD) Türk Sanat Müziği Korosu, Dr.Ayten Bozkaya Spastik Engelli Çocuklar Derneği ile geliri spastik engelli çocukların ihtiyaçlarında kullanılmak üzere Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde konser verdi. 
Gelirinin tamamını engelli çocukların eğitimlerine ve geleceklerine katkıda bulunmak adına yapılan müzik ziyafetine ilgi büyüktü. ULSAD üyeleri geceye katılan ailelerin anlamlı organizasyondan dolayı duydukları memnuniyetin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.