Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BENMAKER Bett 2024 ödülünü kazandı

Yazının Giriş Tarihi: 01.02.2024 07:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 07:57

Eğitim ile teknolojiyi buluşturan dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı olarak kabul edilen BETT (British Educational Training and Technology), İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenir.

Fuara, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten, MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Tuba Korkmaz ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı da katılır.

Fuar ExCel-London fuar alanında düzenlenen Avrupa’nın en köklü eğitim fuarı olarak kabul edilir.

Fuar tanıtımını şu cümlelerle yapar:

“Daha büyük düşündüğümüz ve daha iyiye inandığımız eğitim ve teknolojinin kesişiminde buluşuyoruz! Bett 2024'te, başka hiçbir yerde bulamayacağınız en yüksek kalitede Eğitim Teknolojisine, sektör liderlerine, canlı demolara ve işbirliği fırsatlarına erişeceksiniz!”

BENMAKER DA FUARDAYDI

1972 yılında  Erkalıp ile otomotiv sektörüne giriş yapan Ermetal Şirketler Grubu’nun en genç şirketi olan BenMaker; Fahrettin Gülener’in deneyim ve bilgi birikimini aktardığı 2018 yılında kurduğu ERTEV (Ermetal Teknolojik Eğitim Vakfı) bünyesinde doğar.

Yeni Nesil Eğitim Sistemine uyumlu, çocukların zihin-el koordinasyonlarını geliştirmeyi ve hayal güçlerini üretime dönüştürme becerilerine katkı sağlamayı amaçlayan eğitim araç gereçleri üretir.  

Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan STEAM eğitim modelini destekleyici ürünleri ile BenMaker; ülkemiz de  'Do It Yourself' (Kendin Yap) akımının öncülüğünü üstlenir.  

BenMaker;  ülkemizde ve yurtdışında toplamda 1000'in üzerinde  kurum ve kuruluş ile işbirliği içerisinde olup; Robust (sağlam) kasası ile Ekser 3b yazıcı, eğitim sisteminde değişimi sembolize eden Fagner CNC ve Manuel Torna-Freze ve erken yaşta üretime fırsat sağlayan Wooder Ahşap Tasarım  markaları ile hizmet verir.  

BenMaker, ExCel-London fuar alanında düzenlenen Avrupa’nın en köklü eğitim fuarına 4.kez katılım sağlar. Standında WOODER Ahşap şekillendirme seti,  FAGNER 4-5 Eksen  CNC Freze ve Torna ile EKSER 3D yazıcıdan oluşan 0 yerli üretimleri olan ürünlerini tanıtır. Stand fuardaki Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerince de ziyaret edilir.

24 - 26 Ocak tarihlerinde gerçekleşen Bett 2024 Fuarında, BenMaker  583 katılımcı firma arasından, İngiltere’nin dört bir yanındaki okullardan gelen öğrenciler tarafından  "Kids Judge Bett24" ödülüne layık görülür.

SON SÖZ

Eksi puan alanların üniversiteye girdiği, üniversiteli olduklarını hissetmeyen adeta liseden çıkmış gibi bir üniversite mezunu profili oluştuğu, Türkçeyi düzgün kullanmayı bilmeyen klasik açık uçlu sorulara verdikleri cevapların komik olduğu, PISA sınavlarında ise dökülen bir nesil yetişti.

Halbuki sanayimizin ihtiyaç duyduğu mesleki eğitim bizim asıl kurtarıcımız olacaktı. Ama herkes sokak üniversiteleri ile dolu ülkemizde üniversite mezunu olmanın hayalinde koştu.

Bu ülkede bir avuç insan mesleki eğitimin öneminin farkında oldu. Onlar da bir misyoner gibi kendi iletişim ağları, ekonomik güçleri oranında bunu anlatmaya çalıştı.

Fahrettin Gülener de bu alanda nerede ise 40 yıldır verdiği mücadelede pes diyerek, 2018 yılında kendi eğitim vakfını kurar ve yıllardır anlatmaya çalıştıklarını artık kendisi bir bir hayata geçirdi. Fahrettin Gülener’in ERTEV vakfında yarattığı BenMaker markası ise

ulusal ve uluslararası platformlarda tanınan, aranan ve ödül alan bir marka haline geldi.

Ben ERTEV’i, BenMaker’ı ve Fahrettin Gülener’i kutluyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.