Hava Durumu

Bir Kadın Değişir, Dünya Değişir

Yazının Giriş Tarihi: 29.02.2024 08:04
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.02.2024 08:04

Bildiğiniz gibi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bu gün ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu arada Bursa’daki Rotary Kulüpleri9 Mart 2024 Cumartesi günü, "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" konulu bir panel organize ediyor.

“Bir Kadın Değişir, Dünya Değişir” başlıklı panel, 10.30-15.00 saatleri arasında, Bursa Nilüfer Karaman Dernekler Yerleşkesi 32 Numaralı Konferans Salonunda gerçekleşecek.

Bu noktada Rotaryenler, bu panel ile "Kadın hakları", "Uygulamada kadına yönelik şiddetle mücadele", "Toplumsal cinsiyetin şiddetle olan ilişkisi ve bunun kadınlar üzerindeki etkisi", "Cinsel rollerin bireyler üzerindeki psikolojik ve ruhsal etkileri" ve "Mühendislikte kadın ve teknoloji" konularında söyleşiler yaparak toplumda toplumsal cinsiyet eşit(siz)liğine yönelik farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Panelin konuşmacıları BUMKAD Kurucu Başkanı Ülfet Öztürk, Psikiyatrist Uzm. Dr. Ayşe Gül Aydın, Avukat Mine Rana Kahramanoğlu, Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği Kurucu Üyeleri Nur Üzümcüler ile Burcu Üzümcüler bulunuyor. 

Panelin moderatörlüğünü Rotary 2440. Bölge Federasyon Başkanı Ayda Özeren'in yapacak. BUİKAD, BUMKAD gibi sivil toplum örgütlerinin ve Nilüfer Belediyesi Eşitlik Komitesinin katkı ve desteği ile zenginleşen panele yoğun katılım bekleniyor.

Tüm kadınlarımıza saygıyla diyorum.

ÖZGÜR ÖZEL, BURSA’YA GELİYOR

Bugün geliyor yarın geliyor derken CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Bursa programı sonunda belli oldu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün Bursa’ya geliyor. Özel, bugün Çorlu tren kazasının mahkemesine katıldıktan sonra saat 13.30 gibi BAOB (Bursa Akademik Odalar Birliği) Yerleşkesi’ne gelecek. Orada aday tanıtım toplantısı yaptıktan sonra kentimize kazandırılan Op. Dr. Ceyhun İrgil Sağlık Müzesi’nin açılışını saat 15.30’da yapacak.

Bu arada zaman yaratılırsa CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yeni yapılan 16.30’da Osmangazi CHP İlçe binasının ve 17.15’de Yıldırım CHP İlçe binası da açılışını yapması bekleniyor.

Buradan Özgür Özel, İstanbul’a geçecek ve orada bir canlı yayına katılacak.

MARMARA KARİYER FUARI VE BUÜ

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde ve Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Marmara Kariyer Fuarı sona erdi.

Fuarın paydaşlığını üstlenen Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) açtığı stant  fuarda yoğun ilgi gördü.

BUÜ üst yönetimi ve öğrencileri, bu yıl Kocaeli’de gerçekleştirilen MarmaraKaf’24 fuarına katıldı. Toplam 11 otobüs öğrencinin götürüldüğü organizasyona adeta çıkarma yapan BUÜ’nün açtığı stant da ziyaretçilerin akınına uğradı.

Yaklaşık 600 kurumun hazır bulunduğu fuarın açılış törenine BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu,  Prof. Dr. Cafer Çiftçi ve Prof. Dr. Zekeriyya Arı katıldı.

Fuara dair izlenimlerini paylaşan Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz; BUÜ’nün kamu kurumları, üniversiteler ve özel sektörle iş birliğine büyük önem verdiğinin altını çizdi.

Prof. Dr. Ferudun Yılmaz şöyle dedi:

“Paydaş üniversitelerinden biri olarak Marmara Kariyer Fuarı organizasyonuna ilk aşamadan itibaren büyük önem ve destek verdik. Kocaeli Üniversitesi’nin ev sahipliğini yapılan fuarı desteklemekten ve bu büyük organizasyona katılmaktan memnuniyet duyuyoruz. Fuara, iletişime geçtiğimiz Bursa merkezli firmaların da katılımlarını gördük. Bu ilgi bizleri ayrıca mutlu etti. Böylesine başarılı bir organizasyonunun düzenlenmesinde emeği bulunan başta Kocaeli Üniversitesi yönetimi olmak üzere herkese gönülden teşekkür ediyoruz.”

Bu ve benzeri etkinliklere katılım öğrencilerin hem mesleki hem de kişisel gelişimleri açısından değerlidir. BUÜ’de bunu önemsiyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.