Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BOSİAD'da Oral, Bayrak'a devretti
26 Ocak 2017 Perşembe, 05:01

Kentimizin güçlü sivil toplum örgütlerinden birisi de kısa adı BOSİAD olan Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği'dir.
BOSİAD 10 Ağustos 2011 tarihinde Mustafa Barutçuoğlu başkanlığında kurulur.
Süreçte Mustafa Barutçuoğlu, Faik Çelik ve İlker Oral, BOSİAD başkanlıklarını yapar.


Dün BTSO Çok Amaçlı Salonu'nda BOSİAD'ın genel kurulu gerçekleşti. Bu görevi iki yıldır başarı ile yürüten İlker Oral ve arkadaşları bayrağı Abdullah Bayrak'a devretti.
Oral ve arkadaşları dönemlerinde yaptıkları çeşitli çalışmaların bölge sanayicilerine sağladığı katkılar dışında BOSİAD Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Yarışması'nı hayata geçirip, bunu tüm Bursa çapına yaymışlardı.
Oral ve arkadaşlarına hizmetlerinden ötürü teşekkür ederken, Bayrak ve arkadaşlarına başarılar diliyorum.

BOSİAD'da yeni yönetim

Dünkü genel kurul sonunda BOSİAD'ın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:
"Abdullah Bayrak, Mefküre Zümbülova, Yavuz Yiğit, Meltem Turan, Gaffar İhsan İpeker, Ahmet Parseker, Süleyman Selçuk Çelik, Tanver Emre Yılmaz, Murat Yuvakuran, Sami Erol, Yasin Akdere"

BTSO ve BAU Münih

BTSO'nun Küresel Fuar Acentesi Projesi 2017 yılı fuar programları kapsamında Bursa inşaat sektörü temsilcileri, Almanya'ya çıkarma yaptı.
BAU Münih Fuarı'nı mercek altına alan 50 kişilik BTSO heyeti, 2 bin 400 firmanın katılım sağladığı ve 270 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda sektördeki son gelişmeleri inceledi ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.
Bursalı sektör temsilcileri, Bavyera Ekonomi ve Sanayi Bakanlığı, Alman-Türk Ekonomi Birliği'nin de destekleriyle 30'u aşkın yabancı firma ile birebir görüşerek, yeni iş bağlantıları kurmanın da yollarını aradı.