Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BSMMMO'da eğitime devam
19 Nisan 2017 Çarşamba, 04:40

Bursa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, 3586 sayılı yasanın çıkmasının ardından 12 Şubat 1990 tarihinde Bursa'da Vakıflar İşhanı'nda kuruldu. O kuruluş sürecinde Bursa'da izin belgesi sahibi 1161 meslek mensubundan 1086'sı odaya kaydını gerçekleştirmişti.
Bu güzide odamız bugün 4000'e yaklaşan üyesi ve 2000'e yaklaşan stajyeri ile hizmet vermeye devam ediyor.
Bursa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) düzenli olarak meslektaşlarına yönelik eğitimler planlamakta. Bu eğitimlerden biri de geçtiğimiz gün hayata geçirildi.

Yeminli Mali Müşavir Mustafa Dündar tarafından verilen "Kurumlar Vergisi'nde Özellik Arz Eden Konular" semineri büyük ilgi gördü.
Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi'nde bulunan Bursa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Konferans Salonu'nda düzenlenen seminer Oda Başkan Yardımcısı Ömer İşçi'nin açılış konuşmasıyla başladı
Seminerde ilk olarak Kurumlar Vergisi'nin tanımını yapan Dündar daha sonra özellik arz eden konulara değindi.

BTB'de işler tıkırında

Bursa Ticaret Borsası yılın ilk çeyreğindeki 685 milyon 976 bin 915 liralık bir işlem hacmi gerçekleştirdi.
Ocak-şubat-mart aylarındaki işlem hacminde 2016 yılının aynı aylarına göre yüzde 17 oranında artış oldu.
BTB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, borsa kotasyonuna tabi ürünlerdeki iç talebin devam ettiğini dile getirdi.

Buhar ve enerji verimliliği

BUSİAD Enerji Uzmanlık Grubu bugün saat 14.00'te BUSİAD Evi'nde "Buhar Sistemlerinde Enerji Verimliliği" konulu bir panel düzenliyor.
Panelin moderatörlüğünü UÜ'den Prof. Dr. Akın B. Etemoğlu yapıyor. İlk oturumda Bosch'tan Özlem Baybora "Buhar kazanları, verimli buhar üretim ve otomasyon sistemleri" konusunu anlatacak.
Daha sonra da Spirax Sarco'dan Emrah Atlas, "Buhar dağıtım sistemleri ve ekipmanları" ve de Coats'dan Selim Aybey, "Uygulama örnekleri paylaşımı" konularını aktaracaklar.