Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BTSO'nun iftarı
24 Haziran 2017 Cumartesi, 08:23

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, eskilerin deyimiyle nevi şahsına münhasır bir kişilik.
Seçimi kazandığı günden beri yitirmediği ve adeta katlanarak büyüyen bir heyecanı var.
Bu heyecanla yola çıkarken ortaya koymuş olduğu 16 büyük projeyi teker teker hayata geçirmeye devam ediyor.
Perşembe akşamı BTSO Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO Yönetim Kurulu Başkan yardımcıları İsmail Kuş ve Cüneyt Şener ile yönetim kurulu üyeleri İbrahim Gülmez ve Şükrü Çekmişoğlu, Bursa'daki medya temsilcileri ile iftarda Altıparmak'taki BTSO binasında buluştu.
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa'nın ihracattaki başarısının 2017 yılında artarak süreceğini, Türkiye'ye ve Bursa'ya güvenen hiçbir yatırımcının kaybetmeyeceğini belirterek özetle şunları söyledi:
"BTSO öncülüğünde Bursa'ya kazandırılan Yüksek Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi TEKNOSAB'ın bayramdan sonra temelini atıyoruz.
TEKNOSAB, özellikle ülkemizin ve Bursamızın ihracat hedeflerine ulaşmasına büyük katkı sağlayacak.
Uluslararası sermayeli teknoloji şirketlerini bu bölgeye getirmeyi istiyoruz.
Bursa'da otomotiv, makine ve tekstil sektörleri başta olmak üzere tüm stratejik alanlarda 4 yıldır yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Firmalarımızın yetenek matrislerini çıkarıyoruz.
Başarı odaklı, örnek ve inovatif bir yaklaşımla Organize Ticaret Bölgeleri'ni Bursa'da hayata geçirmeyi hedefliyoruz.
11 farklı sektör için kümelenme grupları olarak planladığımız bu bölgeler, Bursa'nın gelecek vizyonuna da büyük katkı sağlayacak.
New York'taki ilk Türk Ticaret Merkezi'ni (TTM) hizmete Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ile temmuz ayı içerisinde açıyoruz.
Onu Moskova ve Londra'daki merkezler takip edecek."

-İyi bayramlar

Bugün arife günü. Yarın ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü. Bayramlar genelde yaşantımızda aldığımız veya alacağımız bazı kararlar için milat oluşturmakta.
Ben bugünden hepinizin bayramını kutluyorum. Bayramın ülkemize ve dünyamıza huzur ve barış getirmesini diliyorum.

-İftar sonrası

Perşembe akşamı iftar biraz uzun sürdü. İbrahim Burkay kısa konuşmayı planlamıştı ama biraz (!) uzadı. Bu uzamaya bir de bazı arkadaşların ölümcül (!) soruları eklenince dakikalar, saatlere dönüştü.
İbrahim Burkay'ın iftarı sonrası bahçede hep birlikte bir anı fotoğrafı çektirdik. Daha sonra İbrahim Burkay ve Remzi Topuk tek tek gazetecilerle bayramlaştı.
İftar sonrası bahçede bir süre de sohbet olanağı bulduk.