Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BUMİAD, Efe ile devam dedi
23 Ocak 2017 Pazartesi, 07:08

Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği'nin (BUMİAD) 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı ve M. Orhan Efe yeniden BUMİAD Başkanlığı'na seçildi.

BUMİAD Başkanı M. Orhan Efe toplantıda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

"Önümüzde çok önemli hedeflerimiz var. BUMİAD, üyelik için hem işadamı olma hem de mühendislik veya mimarlık disiplinlerinden birisinden mezun olma şartı arayan Türkiye'de ve dünyada başka benzeri olmayan yegane dernektir.
Bu çerçevede gerek iş gerekse mesleki açıdan deneyimlerin bir araya geldiği çok önemli bir sonuç ortaya çıkıyor. Bu noktada biz özellikle BUMİAD Akademi, BUMİAD Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (BUMİAD SETASE) ile bu konularda politikalar üreterek gerek merkezi gerekse yerel yönetimlerle paylaşarak Türkiye'nin gelecekte daha güçlü bir ülke olmasına yol açacak çalışmalar yapacağız.
Ayrıca,ülkenin birlik ve beraberliğini amaç edinen "Dayanışma Platformu" oluşturacağız. Bu konularda danışma kurulumuzda önemli değerlendirmeler yaptık"

Yeni yönetim

BUMİAD'ın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

"Asil Üyeler: Mehmet Orhan Efe, Mahmut Demiröz, Hayri Aydemir, Emir Birgün, Şaban Bozdemir, Orhan Sayın, M. Baştuğ Çakırcalı, Süleyman Kara, Ferdi Tercanlıoğlu, Gökçe Möröy ve Semiha Özbey. Yedekler: Halil Bayam, Mustafa Dayanıklı, Bülent Alp, Zarif Ayça Güler, İsmail Yıldız, Hüseyin Ertaş, Murat Evke, Mustafa Gümüş, Nermin Şahin, Sami Başaran, Ömer Zafer Uzer. "

BUSİAD'da mali genel kurul

Geçtiğimiz hafta sonu adeta genel kurullar hafta sonuydu. Türkiye'nin ikinci SİAD'ı olan BUSİAD da mali genel kurulunu gerçekleştirdi.
Ali İhsan Yeşilova'nın Divan Başkanlığı'nda yapılan genel kurulda Günal Baylan'ın başkanlığındaki BUSİAD Yönetim Kurulu ibra edildi.
BUSİAD önümüzdeki yıl 40. yılını kutlayacak.