Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cengiz Eroldu’ya İtalyan Nişanı

Yazının Giriş Tarihi: 05.02.2024 08:07
Yazının Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 08:07

TOFAŞ CEO’su ve OSD (Otomotiv Sanayi Derneği) Başkanı Cengiz Eroldu, “İtalya'nın Yıldız Nişanı Şövalyesi” ünvanına layık görüldü.

İstanbul’daki Venedik Sarayı’nda İtalya Büyükelçisi H.E.Giorgio Marrapodi ve eşi Loriana Marrapodi’nin katıldığı törende nişanı Büyükelçi Marrapodi, Eroldu’ya takdim etti.

Törene katılanlar arasında Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç da vardı.

Cengiz Eroldu, tören sonrası yaptığı sosyal medya paylaşımında şunları paylaştı:

“TOFAŞ olarak Türkiye ile İtalya arasındaki ekonomik ve ticari faaliyetlerin gelişmesine sunduğumuz katkıların, ‘İtalya'nın Yıldız Nişanı Şövalyesi’ ünvanı ile ödüllendirilmiş olması bizim için büyük bir onur.
Venedik Sarayı'nda düzenlenen ve Koç Holding Şeref Başkanı Sayın Rahmi M. Koç’un da katıldığı törende, İtalya Büyükelçisi Giorgio Marrapodi’nin takdim ettiği bu ünvanı tüm çalışma arkadaşlarım adına teslim aldım.” 

Cengiz Eroldu’yu kutluyorum.

BUİKAD MIDOFMED’DEYDİ 

BUİKAD (Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği) “Kadına daha iyi çalışma koşulları kazandırmaktan çok, kadının rekabetçi iş hayatında yetkinliklerini arttırarak varoluşunu güçlendirmek” amacıyla 2007 yılında 11 kurucu üye ile kuruldu. Günümüzde BUİKAD, 2023 yılında 143 üye ile yoluna devam ediyor.

BUİKAD; İspanya, Arnavutluk, İtalya, Fransa, Malta, Yunanistan, Fas, Tunus, Cezayir, Libya, Filistin, Mısır gibi Akdeniz ülkelerinin iş kadını derneklerinden oluşan Akdeniz İş Kadınları Federasyonu’nu (AFAEMME) üyesi. Bunun yanı sıra Marmara ve İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu’nun (MARSİFED) bölgedeki tek kadın derneği üyesi.  Ayrıca ülke genelinde faaliyet gösteren 8 farklı iş kadını derneğinin birlikteliği ile kurulan; Kadının ekonomiye katılımını destekleyen ve bu doğrultuda çalışmalar yürüten Girişimci İş Kadınları Federasyonu (GİFED) kurucu üyesidir.

BUİKAD; 29-30 Ocak tarihleri arasında düzenlenen MIDOFMED Akdeniz Havzası İş İnsanları Zirvesi’ne GİFED üyesi sıfatıyla katıldı. Toplantı İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıda düzenlenen paneldeki konuşmacılardan biri de BUİKAD Başkanı Şeyda Şençayır’dı.

Şençayır konuşmasında BUİKAD’ı tanıtıp, misyon ve vizyonunda söz etti. Üye profilini anlattı.

BUİKAD Başkanı Şençayır özetle şunları söyledi:

“Üyelerimizin %70’i girişimci, %30’u üst düzey yöneticidir. Üyelerimizin %23’ü fiilen ihracat yapmaktadır. 21 üyemiz Otomotiv ana ve yan sanayisinde ve 15 üyemiz tekstil sektöründedir. Üyelerimiz ayrıca gıda, inşaat, sağlık, eğitim, mobilya, kimya, tarım, bilişim, turizm, madencilik gibi 31 farklı iş alanında faaliyet göstermektedir.

İş kadını ile güçlü bir Türkiye’ye ulaşmak vizyonuyla yola çıkan Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği, yaşamın her kesiminde kadının varoluşunu sağlamak ve güçlendirmek amacıyla yol gösterici olmayı, girişimci kadın sayısını arttırmayı, kadının yasama ve karar verme süreçlerindeki etkinliğini ve yönetsel gelişimini desteklemeyi hedeflemiş ve bu doğrultuda stratejilerini hayata geçirmiştir.

BUİKAD’ın amacı ‘Kadına daha iyi çalışma koşulları kazandırmaktan çok, kadının rekabetçi iş hayatında yetkinliklerini arttırarak varoluşunu güçlendirmektir’.”

BUİKAD’ın bu dönem mottosu “Cumhuriyet'imizin 2.yüzyılında yüzlerce güçlü iş kadını ile daha güçlü bir BUİKAD inşa etmek.”

BUİKAD’a başarılar diliyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.