Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Dursun Çiçek Bursa’da
26 Temmuz 2016 Salı, 05:17
CHP Bursa İl Başkanlığı’nın başlatmış olduğu Salı Söyleşileri devam ediyor. CHP’nin bu haftaki konuğu adını yıllarca duyduğumuz Dursun Çiçek.
CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek bilindiği gibi askeri geçmişinde Türk ordusunda üst düzey görevlerde bulunan bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Albay Dursun Çiçek,şu anda CHP İstanbul Milletvekili kimliğiyle bugün bir konuşma yapacak.Çiçek “Demokrasinin önündeki engel; Askeri Darbeler” konusunu İl başkanlığındaki söyleşide anlatacak.
Söyleşi bugün saat 19:00’da.
CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, Salı Söyleşileri ile ilgili şunları söyledi:
“Salı söyleşilerimiz gelenekselleşme yolunda ilerliyor. Bugünkü konuğumuz İstanbul  milletvekilimiz Dursun Çiçek’in Demokrasinin önündeki engel; Askeri Darbeler, başlıklı konuşması çok önemli. O bu konudaki deneyimlerini büyük acılar çekerek yaşadı. Haksızlığa uğradı, itham edildi, itibarsızlaştırılmaya çalışıldı, ama sonuçta aklandı. Onun deneyimlerinden hepimizin çıkartacağız dersler vardır.”

Nilüfer ve kadın girişimci

Nilüfer Belediyesi, kadın istihdamını artırmak amacıyla Uludağ Soroptimist Kulübü ve KOSGEB işbirliğiyle Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başlattı. 
101 kadın girişimcinin başvuruda bulunduğu ve 30 kadının eğitimlere katılmaya hak kazandığı Uygulama Girişimcilik Eğitimleri, Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi’nde düzenleniyor.

Ar-Ge ve nitelikli eleman

BUSİAD ile Uludağ Üniversitesi işbirliği ve de TOFAŞ, Bosch ve Martur firmalarının desteğiyle hazırlanan Nitelikli Ar-Ge Personeli Yetiştirme Programı’nın ilki, bu ay sonunda tamamlanıyor.
Nitelikli Ar-Ge Personeli Yetiştirme Programı, İsmail Durgun direktörlüğünde yürütüldü.
Programa katılarak sertifika almaya hak kazanan katılımcılar için bugün saat 17.30’da BUSİAD Evi’nde sertifika töreni düzenleniyor.
Kutluyorum.