Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Gerçek sınav şimdi
23 Temmuz 2016 Cumartesi, 04:49
Ülkemiz arka arkaya her platformda adeta sınav veriyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından da tüm dünyanın gözü
Türkiye’de olacak. Herkes bu süreçteki yargılamaları takip edecek.
Türk hukuku büyük bir sınav verecek. Bir tarafta kendi içine ve bir tarafta devletin her kurumunun içine yerleşmiş terör yuvalarını temizleyecek. Bunu yaş ile kuruyu birbirine karıştırmadan, adil biçimde yapacak.
Türk adalet sistemini, hakimimizi, savcımızı ve yargımızın her kademesini gerçekten çok zor bir görev bekliyor.
Türk adaletinin bu sınavdan başarı ile çıkacağına inanıyorum. Geçmişte yaşanan düzmece iddianamelerle insanların yıllarca hapiste kaldığı günler çok geride kalmadı. Onların acıları devam ediyor.
Bu konunun her konudan daha önemli olduğunu düşünüyorum. Sürekli söylenen bir söz vardır. “Hukuk bir gün sana da lazım olur” derler. 
Sağlam ve güvenilir bir hukuk sistemi üzerine kurulan demokrasiye doğru ilerleyelim.
Adalet sistemimizin içindeki herkese kolaylıklar diliyorum.

Gemlik üniversite istiyor

Gemlik üniversitesini istiyor. Gemlik’te bulunan UÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Doğan Şenyüz, diploma töreninde şunları söyledi:
“Türkiye’nin en büyük 4. kenti, üniversite sıralamasında çok geride kaldı. Bursa’nın yerini daha yukarılara çıkarmak adına Gemlik’e de mutlaka  yeni bir üniversite kurulmalıdır.”

Lions 118 K’da değişim


Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu, 2015-2016 Hizmet Dönemi Federasyon Başkanlığı görevini tamamlayan Av. İlknur Kutucu görevini Dr. Ender Tuka ‘ya bıraktı.
Koza Lions Kulübü ev sahipliğinde Almira Hotel’de gerçekleşen Genel Kurul’da görevini tamamlayan Av. İlknur Kutucu yayınladığı veda mesajında bir yıllık çalışma döneminin çabucak geçtiği ifadelerine verdi.
İlknur Kutucu’ya teşekkürler ve Ender Tuka’ya başarılar.