Hava Durumu
mobmenu

Son Dakika

  GESİAD’ın görkemli 100. Yıl Balosu

  Yazının Giriş Tarihi: 20.11.2023 08:03
  Yazının Güncellenme Tarihi: 20.11.2023 08:03

  Kentimizde BUSİAD’dan sonra kurulan ikinci SİAD olan GESİAD’ın (1991) Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığı balo görkemli geçti. Almira Otel’de gerçekleşen balonun sonunda Soner Arıca sahne aldı. Güzel şarkılarının dışında 100.Yıl için Soner Arıca’nın yazıp, bestelediği 100. Yıl Marşı’nı hep birlikte söyledik.


  KİMLER VARDI?

  GESİAD’ın 100. Yıl Balosu’na geniş bir katılım vardı. Katılanlar arasında şu isimler gözümüze çarptı:

  “AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa Barosu Başkanı Metin Öztosun, MARSİFED Başkan Vekili Osman Akın, GİFED Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eroğlu, TÜGİAD Bursa Şube Başkanı Selim Baykal, BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeyda Şençayır, İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı  İsmail Sülek, ARSİYAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdinç Acar, YEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Samet Düvencioğlu, Bursa Rehberler Odası Başkanı Denizhan Sezgin, BİSİAD Başkanı İdris Doğrul, ANGİAD Başkanı Serhan Yıldız, EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, ESGİAD Başkanı Ulaş Entok, Kıbrıs GİAD Başkanı Orhan Gavani, BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı, GAGİAD Başkanı Cihan Koçer, ŞİAD Başkanı Nihat Bilişi.”


  GESİAD BAŞKANI NE DEDİ?

  Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, özetle şunları söyledi:

  “Cumhuriyet bizler için, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin zaferini, yeni bir devletin doğuşunu ve demokrasinin ilanını simgeliyor. Bugün;  10 Kasım tarihinde de saygı ve özlemle bir kez daha andığımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’dan itibaren, 29 Ekim 1923’e kadar büyük mücadelelerle geçen 53 ayın bir başka ifadeyle 1620 günün ardından ilan edilen cumhuriyetimizin, bağımsızlığımızın 100. yılını kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu, sadece bir milletin değil, aynı zamanda bir düşüncenin, bir idealin ve bir vizyonun zaferidir. Bu vizyon, çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir Türkiye'nin temellerini atmıştır.

  Bugün, cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlarken, bu büyük vizyonun mirasını koruma ve geliştirme sorumluluğunu taşıyoruz. Bu sorumluluk bilhassa biz gençlere, aslında sadece yaş olarak değil, kendisini yenileyebilen ve zihnen diri tutanlara verilmiştir Biz de 100 yıl sonra bugün; ‘Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur’  diyor ve ekliyoruz; ‘Büyük Atatürk, varlığımızın en kutsal temeli olan, Türk istiklâl ve cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar, değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbâlde, hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndüremeyecektir’. 

  Ülkemizde yaşanan derin ekonomik sorunlar iş dünyası olarak bizleri ciddi anlamda sarsmaktadır. Kısa vadede, üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan bizlerin acil olarak desteklenmesi gerekmektedir. Ekonomik kararların umudumuzu yeşertecek türden olmasını bekliyoruz. Çünkü gelmiş olduğumuz noktada ivedi bir şekilde kredilere ulaşabilme ve nakit ihtiyacının karşılanması büyük önem kazanmıştır. Unutulmamalıdır ki, Türk özel sektörü ve girişimciler ekonomimizin can damarıdır. Bu kesimin mutlaka ve mutlaka ayakta kalması ve hayatiyetini devam ettirmesi gerekmektedir.  Biz iş dünyası temsilcileri olarak, yıllarca büyük emeklerle bugünkü konumuna ulaşan müesseselerimizin küçülmesini ve kapanmasını istemiyoruz.”


  GESİAD’IN YENİ ÜYELERİ

  Bu arada GESİAD’ın balosunda bir de yeni üye katılım töreni gerçekleşti. Çeşitli illerden programa misafir olarak gelen genç iş insanları ve yöneticileri dernek başkanları tarafından GESİAD’a yeni üye olanlara rozetlerini taktı. Cumhuriyetimizin 100. Yılında GESİAD’a şu üyeler katıldı:

  “Gürkan Keskin, Cihat Geneşke, Kürşad Behman Eyrice, Egemen Erol, Neytullah Karakaya, Murat Saka, Ahmet Zahir Yahyaoğlu, Utku Toyman, Cem Yıldız.”


  BAŞKANDAN YÖNETİME TEŞEKKÜR PLAKETLERİ

  GESİAD Başkanı Murat Kaya, Cumhuriyetimizin 100. Yılında görev yaptığı yönetim kurulu üyelerini de unutmadı. Onlara birer plaket takdim etti. Cumhuriyetimizin 100. Yılında GESİAD yönetimi şu isimlerden oluşuyordu:

  “GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, GESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Papatya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yener Poroy, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Savaş Karagöz, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Sedef Pamirol, Yönetim Kurulu Saymanı Ufuk Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Recep İzmirli, Bülent Çavdar, Ömer Abdullah Akarca, Uğur Akın,   Tangün Ocak, Egemen Kepir, Serdar Bali, Ali Kemal Kaboğlu, Göktuğ Konukoğulları,  Zafer Şahin, Melih Özgür, Recep Dönmez ve Mümin Kırcalı.”


  TEŞEKKÜR PLAKETLERİ

  Bu arada gecede sponsorlara da teşekkür plaketleri takdim eidldi. Gecenin ana sponsoru Erbab Otomat’tan Ufuk Erdoğan’a, altın sponsoru Almira Hotel’e, gümüş sponsorları Beşyol Kebap’tan Melih Özgür’e ve Nef Arsa Bursa’dan Cengiz Kaya’ya, bronz sponsorları Anılsan Havlu’dan Burak Anıl’a, DRN Destek Hizmetleri’nden Egemen Kepir’e, Limadem Elektrik’ten Olgun Şafak Karabiber adına Öznur Karabiber’e ve Papatya Sigorta’dan Tolga Papatya’ya teşekkür plaketleri verildi.

  Ayrıca GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya tarafından GESİAD Dernek Sorumlusu Dilek Aktaş ve GESİAD Danışmanı Kenan Kibar’a teşekkür plaketi takdim edildi.

  Murat Kaya başkanlığındaki GESİAD yönetimine başarılar diliyorum.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  Yükleniyor..

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.