Hava Durumu

İmamoğlu, Dalgıç ve Bursa mesajı

Yazının Giriş Tarihi: 19.03.2024 08:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.03.2024 08:05

Pazar günü İstanbul Maltepe mitingi öncesi Mudanya CHP Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu buluştu.

Daha öncede hukukları olan ikili buluşmalarında, Türkiye siyasetini ve özelinde Bursa’yı konuştu.

Ekrem İmamoğlu, bu buluşmada Bursalılar’ a şöyle bir mesaj verdi:

“Marmara Denizinin öteki yakası Mudanya’ya selamlar olsun. Kıymetli komşularımıza hemşerilerimize buradan en içten sevgilerimi saygılarımı iletiyorum.

Deniz başkanımızın elbette başarılı olmasını çok istiyoruz. Bu seçimden sonra daha güçlü işbirliğiyle Mudanya ile birlikte, Deniz başkanımızla birlikte yapma gayreti içersindeyiz. Marmara’nın sorunları depremden ulaşıma birçok konuda işbirliğine muhtacız.

Bursa’da Mustafa Bozbey başkanımız, Mudanya’da Deniz Başkanımız.  İnşallah birlikte çok güzel bir süreci yaşama arzusundayız. Lütfen başkanımızdan desteğinizi esirgemeyin. Birlikte kazanın, birlikte kazanalım. Milletimiz kazansın. Sonuçta Mudanya, Bursa, İstanbul kazansın. Ve birlikte çok güzel işler başaralım. Hepinizi yürekten içten bütün sevgimle, saygımla kucaklıyorum.”

Bu mesaj ve paylaşım sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Mudanya CHP Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç’a başarı dileklerini iletip ve hayırlı olsun dedi. Deniz Dalgıç da iyi dileklerini iletti.

Deniz Dalgıç, ayrıca aynı gün NOW TV'de Ezgi Gözeğer’in sunduğu Çalar Saat Haftasonu programında Mudanya’yı anlattı. Dalgıç, bunun ardından şu paylaşımı yaptı:

“NOW TV’de Ezgi Gözeğer ile Çalar Saat Haftasonu programında Mudanya’yı nasıl geleceğe taşıyacağımızı tüm Türkiye’ye açıkladım. Mütarekenin kenti Mudanya’yı nasıl bir turizm kenti yapacağımızı, gastronomi turizminin gözde merkezi olmak için nasıl bir zenginliğe sahip olduğumuzu anlattım.

Çok yakında herkes Mudanya’ya gelip sahip olduğumuz zenginlikleri görmek isteyecek!”

-------- --------- ---------- -----------

OHRİLİ HASAN VE HASAN ERDİNÇ

Hasan Erdinç, Ohri’de doğmuş 16 yaşından sonraki yıllarını Bursa’da geçirmiş bir büyüğümüz. Kendisinin bir tutkusu da yazmak. Kendisi herkesin söylediği  “Hayatımı yazsam roman olur” sözünden yola çıkarak, 2006 yılında hayatını anlattığı “Herşey Bana Ait” isimli bir kitap yazdı.

Şimdi ise yeni kitabı Ohrili Hasan yayınlanmak üzere. Hasan Erdinç yeni kitabında hem yaşantısından anlara yer vermiş hem de duygularını şiirlerle ifade etmiş. 

16 yaşında Bursa’ya gelen Hasan Erdinç, önce bir karo çini fabrikasında çalışmaya başlar. Daha sonra ise kendi işini kurar. 75 yaşına kadar da mesleğini devam ettirir. Hasan Erdinç bir dönemlerde müteahhitlik yapar. Ayrıca Osmangazi Belediye Meclisi, BTSO Madencilik Komitesinde de üyelik yapar.

Hasan Erdinç aynı zamanda bir dönemler çalışma arkadaşımız olan uzun yıllardır Bursa gayrimenkul sektöründeki firmasıyla çalışmalarını sürdüren Sevgili Meral Türkeş’in de babası.

Hasan Erdinç büyüğümü yeni kitabından ötürü kutluyorum.

Sağlıklı yılları olsun diyorum.

------- ------ ------- ----

TOHUMLUK VAKFI, BURSA VE PINAR AYHAN

Tohumluk Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı, 2020 yılında sanatçı Pınar Ayhan önderliğinde hayata geçirildi. Vakfın temel amacı, köy ve kırsalda toplumsal, kültürel, ekonomik ve sosyal gelişime yardımcı olmak. 

“Köylü ve kentli birbirinden öğrenmelidir” ülküsüyle çalışmalarına başlayan Vakıf gönüllüleri, öncelikli olarak kırsal kalkınma konusunda geliştirdiği projeleri ile farkındalık yaratarak, kent ve kırsal arasında bir köprü görevi görmeyi amaçlıyor.

Öte yandan Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Kayseri’deki çeşitli üniversiteler ve eğitim kurumlarıyla protokoller yaparak bilimin ışığında kırsal kalkınma için çalışmalarına devam ediyor. 

Ülkemizin çeşitli köylerindeki (Subaşı, Gökçehöyük / Ankara, Vişneli, Bademli, Ören / İzmir, Yahyalı / Kayseri, Dedeköy / Bursa, Ceylanpınar / Şanlıurfa, vb) okullara, bilgisayar, tablet, kütüphane, eğitim malzemesi desteği, küresel salgın döneminde kırsalda yaşayan çocuklara eğitim desteği, ülkemizin yaşadığı yangın, deprem gibi afetlerde dayanışma ve yardım projeleri gerçekleştirildi.

Geçen hafta sonu Ankara Sanayi Odası’nda Tohumluk Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı’nın genel kurulu gerçekleştirildi. Bu genel kurulda Pınar Ayhan yeniden başkan seçildi.

Yanlış anımsamıyorsam vakfın e-ticaret sitesini de Bursalı mimar Zeynep Varol Aksoy yaptı. Ayrıca vakfa katkı koyan bir diğer Bursalı da yazar Sedat Şenermen.

Pınar Ayhan’ın yeni yönetimine de Bursa’dan Aslıhan Kornoşor girdi. Önceki dönemde Ferdi Tercanlıoğlu, Kaynak Geliştirme Komitesi’nde görev yapıyordu.

Pınar Ayhan ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum.

----- ------ ----- ---

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.