Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kalite yılı hesabını verdi
09 Şubat 2017 Perşembe, 04:41

Bundan tam 1 yıl önce Kalite Birliği, Uludağ Üniversitesi, TSE ile birlikte toplam 43 STK bir yolculuğa çıkmış ve 2016 yılını kalite yılı ilan etmişti.
Bu kapsamda yıl boyunca toplam 52 etkinlik planlanmıştı ama tam 121 etkinlik yapıldı. Bu 121 etkinliği tam 28 bin kişi izledi. Ayrıca eğitim programlarında 11 bin sertifika dağıtıldı. Etkinlikler Bursa ile de sınırlı kalmadı. Trabzon, Kocali ve İstanbul'da da etkinlikler yapıldı.
Prof .Dr. Erkan Işığıçok ve Mustafa Karaman'ın yoğun çabaları ve TSE ile katılımcı paydaşların gayretleri ile gerçekten de çok yoğun etkinlik trafiği izlendi.

Dün Bursa'da 2016 Kalite Yılı projesinin kapanış toplantısı, Yıldırım'daki Kafe Trendi'de
TSE Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Yazar'ın katılımı ile gerçekleşti.
Toplantıyı Mustafa Karaman sundu. Bazı paydaşların temsilcileri duygularını paylaştı.
Ben bir yıl boyunca bu yoğun programa emeği geçenleri ve katkı koyanları kutluyorum.

Kal Der'de genel kurul

Kentimizin STK'larından biri olan KalDer Bursa Şubesi'nin mali genel kurulu yapılıyor. Bu toplantı 11 Şubat cumartesi günü gerçekleşecek.
Derneğin genel kurulu BUSİAD Evi Toplantı Salonu'nda yapılacak.
KalDer Bursa Şubesi'nin Başkanı Erdal Elbay, genel kurulda son bir yılın hesabını vereceklerini dile getirdi.

Dünya Sigarayı Bırakma Günü

Bugün 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü. Bilindiği gibi sigara kullanımı, dünya üzerinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden en önemli etkenlerden biridir.
Uzmanlar sigarayı bırakma yöntemlerinden biri olan gerçek sigara gibi içinde nikotin bulunan elektronik sigaranın buharı da solunum yollarında spazma neden olur demektedir. E-sigaranın sigarayı taklit eden, kullanıcısının nikotin çekmesini sağlayan bir cihaz olduğunu belirtiliyor.