Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da
27 Mart 2017 Pazartesi, 04:39

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Bursa' ya geliyor. Kılıçdaroğlu, Bursa'da önce İnegöl'de İnegöl Muhtarları, Din Görevlileri, Okul Aile Birliği başkanları ile kahvaltıda bir araya gelecek.
Daha sonra İnegöl Taşıyıcılar Kooperatifi -Kamyon ve Tır Garajı- Şoförleri ile buluşacak.
Ardından Yenişehir'e geçecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada esnaf ve çiftçiler ile görüşecek.

Sonra Bursa'ya gelecek olan Kılıçdaroğlu, Bursa Şoförler, Minibüsçüler, Taksiciler, Servisçiler Odaları ile konferans salonunda bir görüşme yapacak.
Akşamüstü ise Kılıçdaroğlu, Plaza 16'da Karadeniz Dernekleri ile birlikte olacak.
Görüldüğü gibi Kemal Kılıçdaroğlu'nun programında Bursa'da bir miting, basınla buluşma ve iş dünyası ile bir araya gelme gibi başlıklar yok.

İrgil'den kanun teklifi

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, deneyimli hakim ihtiyacının karşılanması ve hakim adayları arasında eşitsizlik yaratan yaş sınırı uygulamasının yeniden düzenlenmesi için bir kanun teklifi verdi.
Buna göre 2802 Sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun adaylığa atanabilmek için; "Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuzbeş yaşını doldurmamış" olmak hükmündeki yaş sınırı 45'e çekiliyor.

BUSKİ'yi kutluyorum

İş dünyasında standart ürün ve standart hizmet büyük önem taşımaktadır. TSE de bu noktada ülkemize hizmet veren önemli bir kamu kuruluşudur.
BUSKİ de kentimizdeki içme suyu konusunda hepimize hizmet veren değerli bir kuruluşumuz.
Geçtiğimiz hafta Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, ISO 9001 2008 Kalite Yönetim Belgesi'nin yenilenen ISO 9001 2015 versiyonunu almaya hak kazandı.
Böylece BUSKİ bu başarısıyla, su ve kanalizasyon idareleri içerisinde bir "ilk"i de gerçekleştirdi.
Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) denetçilerinin denetiminden tam not aldı. Yani verdiği hizmetlerdeki prosedürler boyuncaki standartlarını belgelemiş oldu.
BUSKİ'yi kutluyorum.