Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kibrit Çöpleri fotoğraf olunca
23 Mart 2017 Perşembe, 04:44

Türk edebiyatının önemli kalemlerinden biri Murathan Mungan. Bu değerli yazarımızın bir öykü kitabı da Kibrit Çöpleri adını taşıyor.
Şimdi Mungan'ın kitabı bir fotoğraf sergisine dönüştü. Bursalı 13 fotoğraf sanatçısı, önce Mungan'ın bu kitabını okudular. Sonra aralarında kura çekildi ve hepsi kendilerine düşen öyküleri fotoğraflaştırdı.
Yalçın Savuran'ın proje yöneticiliğindeki "Her öykü okuyanını taşır. Okur fotoğrafçı olursa ne olur?" sloganlı bu sergi, bugün Nâzım Hikmet Kültür Evi'nde açılıyor.

Fotoğraf sanatçıları Nevzat Mutlu, Tuba Erdem, Zekiye Sayar, Pelin Yılmaz, Hülya Hacızade, Fatoş Pekseren, İsmail Şeker, Özgen Altan, Gülşah Özerel Yılmaz, Selma Mercan, Hakkı Arca, Meriç Utku ve Özdemir Zoroğlu'nun fotoğraflarından oluşan sergiyi saat 15.00'ten itibaren görebilirsiniz.
Bu sergi 7 Nisan'a kadar açık kalacak.
Fotoğraf sanatçılarımızı ve gönlünü bu sanata kaptırmışları kutluyorum.

Eğitimcilerin eğitimi

Bosch Bursa Dizel ve Benzinli Sistemler Fabrikası ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 'Eğitimcilerin Eğitimi Projesi' iş birliği sözleşmesi imzalandı.
İşbirliği, Atölye ve Meslek Dersleri öğretmenlerinin yeni teknolojilere dayalı mesleki bilgi ve deneyimlerinin geliştirilmesini kapsıyor.

Dünya Şiir Günü

Nilüfer Belediyesi katkılarıyla Bursa Yazın ve Sanat Derneği (BUYAZ)
tarafından Nâzım Hikmet Kültürevi'nde Dünya Şiir Günü, kutlandı.
Etkinliğe Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve BUYAZ Başkanı Güney Özkılınç, Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp ile Hilmi Haşal, Nuri Demirci gibi çok sayıda şair ve şiir tutkunu katıldı.
Dünya Şiir Günü, Şair Şaban Akbaba'nın, Egemen Berköz'ün kaleme aldığı Dünya Şiir Günü Bildirisi'ni okumasıyla başladı.
Etkinlikte Şair C. Hakkı Zariç'e, BUYAZ Şiir Onur Ödülü verildi.