Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kır Çiçekleri ve ÇEK
31 Aralık 2016 Cumartesi, 04:49

Günümüzden 21 yıl önce ülkemizin ilk eğitim kooperatifi olan Çağdaş Eğitim Kooperatifi kurulmuştu.
Bu kuruluşumuz eğitim konusunda yaptığı model niteliğindeki çalışmaları bir sosyal sorumluluk projeleri olan Kır Çiçekleri Projesi ile taçlandırmıştı. Kır Çiçekleri Projesi'nde, ÇEK lisesi olmayan dağ köylerindeki kızlarımızı kendi yurdunda ücretsiz barındırıyor ve onların tüm eğitim masraflarını karşılıyordu.

ÇEK'in bu projesi gün geçtikçe büyüyor. 
Çarşamba akşamı ÇEK'in Kır Çiçekleri geleneksel yılbaşı yemeğinde Divan Otel'de bir araya geldiler. ÇEK Yönetim Kurulu Üyesi Aral Alkan'ın ev sahipliğinde güzel bir gece yaşadık.
O gecede hem yurtta kalan kızlarımız, hem de mezun kızlarımız ÇEK ile ilgili duygularını da paylaştılar. Duygu ve güzellik dolu bir gece yaşadık.
Geceye ÇEK Başkanı Buğra Küçükkayalar ve yönetim kurul üyeleri de katıldı.

Vali Küçük'ten yeni yıl mesajı

Bursa Valisi İzzettin Küçük bir yeni yıl mesajı yayınladı. Küçük mesajında özetle şöyle dedi:
" Bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2016 yılı aziz milletimizin ciddi badireler atlattığı bir yıl oldu. Yeni yılın ülkemize huzur, birlik, beraberlik ve nice güzellikler getirmesini diliyorum. Ayrıca, hangi dili konuşursa konuşsun, rengi ne olursa olsun, milliyeti, ülkesi, soyu  ne olursa olsun, hangi inancı seçerse seçsin tüm insanlığın barışı, huzuru, mutluluğu, saygıyı, saygınlığı ve gerçek insanlığı bulduğu bir yıl olmasını temenni ediyor, hepinizin yeni yılını kutluyorum."