Hava Durumu
mobmenu

Son Dakika

  Lions, Onkoday ve Ferhat Göçer

  Yazının Giriş Tarihi: 14.11.2023 07:58
  Yazının Güncellenme Tarihi: 14.11.2023 07:58

  Onkoday, kentimizin önemlisivil toplum kuruluşlarından biri. Bu değerli derneğimiz yıllardırkanser hastalığı ilemücadele ediyor ve ona yakalananlara büyük destek veriyor.

  Onkoday’in bir önemliprojesi de Lions Kulüpleriile birlikte yürüttüğü OnkodayLions Hasta Konuk Evi projesi. Bu projede şimdi bina büyütülüp, bazı renovasyonlaryapılacak.

  Bu amaçla Çekirge Lionsve Koza Lionsişbirliği ile Onkodayyararına bir gece düzenlendi. Bu gece ünlü sanatçı Ferhat Göçer sahne alacak ve bize Sebahattin Ali’nin eserlerinden oluşan Aldırma Gönül müzikalini sunacak.

  Sanatçı paylaşımında şunları söylüyor:

  “Merhaba ben Ferhat Göçer!

  Lions Kulüplerin ve Onkoday’in'Çocuklar iyileşsin diye’ projesi sayesinde, 14 Kasım'da Merinos Kültür Merkezi'nde, Sebahattin Ali eserlerinden oluşan ‘Aldırma gönül’ müzikali ile sizlerle buluşuyorum.

  Biletinial üzerinden satın alacağınız bilet gelirlerinin tamamı OnkodayLions Hasta Konuk Evi renovasyonu ve ek bina bedeli için bağışlanacak. Bu anlamlı projenin paydaşlarına ve Biletinial'a katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ederim.”

  Bu konseri kaçırmayın.


  MEHMET ALİ SANLIKOL’UN BAŞARISI 

  Kentimizin uluslararası müzik dünyasındaki önemlideğeri Mehmet Ali Sanlıkolbir başarıya daha imza attı.

  Grammy Ödülleri içinde verilen “KlasikMüzikAlanında En İyi MüzikMühendisliği Ödülü” nün beş adayından biri oldu.Sanlıkol’un adaylığı “A Centilmen of Istanbul” ile gerçekleşti.

  Bilindiği gibi bu ödül, En İyi Tasarlanmış Kayıt için Grammy Ödülü, Klasik. 1959'dan beri veriliyor. Ödülde birkaç küçük isim değişikliği yapıldı. 1959'da ödül En İyi Mühendislik Rekordu/Kayıdı olarak biliniyordu. 1960'dan 1962'ye kadar En İyi Mühendislik Katkısı - Klasik Kayıt ödülü dendi.

  Sanlıkol, büyük onur duyduğunu ifade etti.

  Mehmet Ali Sanlıkol, daha önce 2015 senesinde yine A Far Cry yaylı orkestrası ile aday olup törene iştirak etmişti. Böylelikle ikinci kez aday oluyor.

  Ödüller 4 Şubat’ta Los Angeles’dasahibini bulacak. Buradan Sevgili Mehmet Ali Sanlıkol’a başarı dileklerimi iletiyorum.


  ZİYA GÜNEY ANILDI

  Nilüfer Belediyesi 1987 yılında rahmetli Ziya Güney başkan tarafından kurulmuştu. Ziya Başkan’ın geçtiğimiz Çarşamba günü vefatının sene-i devriyesiydi.

  Ziya Başkan, Fatih Kapuci’nin başkanlığını yaptığı Nilüfer Belediyesi Emeklileri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği ve Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in katıldığı bir tören ile kabri başında anıldı.

  Dernek başkanı Fatih Kapuci, törene katılımlarından ötürüNilüfer Belediyesi ve Turgay Erdem’e teşekkür etti. Ve de “Kuruluş amacımız olan Nilüfere hizmet etmiş başkanından işçisine kadar her bir arkadaşımızın iyi ve zor günlerde yanında olacağız onların tecrübesinden istifade edeceğiz kentimiz için üretmeye katkı koymaya devam edeceğiz.” dedi.


  NURULLAH İVAK ANILIYOR

  Türk atletizminin büyük ismi Nurullah İvak bugün Hamitler’deki kabri başında anılacak. Atmalar dalında sayısız Türkiye rekoru sahibi milli atletimiz Nurullah İvakTOFAŞ Spor Kulübü atletizm takımında da yer aldı.

  Beden Eğitimi Öğretmeni olan Nurullah Hoca, Cumhuriyet Lisesi’nde sayısız sporcunun yetişmesine de vesile olmuştu.

  Bugün saat 12.00’de Hamitler Mezarlığı girişinde onun dönem arkadaşları bir araya gelip, kabri başında anacaklar.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  Yükleniyor..

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.