Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
MMO 61 yaşında
20 Aralık 2016 Salı, 02:14
Gelişmiş demokrasilerin vazgeçilmezleri sivil toplum örgütleri. Bu noktada akademik odaların ise bunların içinde ayrı bir yeri ve önemi var. 
TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Oda’nın 61. kuruluş yıldönümünü Crowne Plaza’da düzenlediği etkinlik ile kutladı. 
MMO Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart, Kayseri’de meydana gelen terör saldırısını lanetleyerek konuşmasına başladı ve terör saldırısında yaşamını yitiren insanlarımıza rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diledi.Mart, “Korkmuyoruz, yüreğimizi kor ateş bağlasa da, teröre teslim olmayacağız, teröre alışmayacağız, ülkemize sahip çıkmaya, insanı, yaşamı, huzuru ve barışı savunmaya devam edeceğiz” dedi.
Aynı gecede meslekte 60, 50, 40 ve 25 yılını dolduran makine mühendisleri onur plaketi ile ödüllendirildi. 
Onur plaketi alan meslekte 60 yılını dolduran Kadri Ersavaş ile 50 yılını dolduran Halil Kayhan Benice, Turhan Utaş ve Muzaffer Aksu  oldu.
Başkan İbrahim Mart nezdinde tüm makine mühendislerimizin yeni yaşını kutluyorum.

Doğan Ersöz anıldı

BUSİAD’ın Kurucu Başkanı merhum Doğan Ersöz, vefatının 22. yılında Emir Sultan Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. 
Törene başta BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan ve eşi Beril Baylan olmak üzere dernek üyeleri, Ersöz Ailesi ve merhum Doğan Ersöz’ün yakın dostları katıldı. 

Orhan Holding fotoğraf yarışmasıCumartesi günü yoğun bir gündü. O günkü etkinlikler arasında-kilerden birisi de Orhan Holding’in bu yıl 12.’sini düzenlediği Uluslararası Fotoğraf Yarışması’ydı.
Bursa sosyal ve sanat yaşantısındaki isimleri buluşturan ödül töreni Teknik Oto’da gerçekleşti. Günün en heyecanlı kişisi her zaman olduğu gibi bu etkinliğin mimarı Necla Orhan hanımefendiydi. 
Orhan Holding’e sanat ve kültür etkinliklerine katkılarından ötürü teşekkür ediyorum.