Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Resepsiyon iptal, Vali Küçük’ün mesajı
30 Ağustos 2016 Salı, 07:40
Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü için yapılacak resepsiyon iptal edildi. Valilik açıklamasıyla iptal edilen törenin dışında Bursa Valisi İzzettin Küçük bir bayram mesajı yayınladı.
Bursa Valisi İzzettin Küçük yayınladığı bayram mesajında “Bugün,  Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferi olan 30Ağustos Zafer Bayramı’nın  94. yıldönümünü  dimdik ayakta duran Türk Milleti ile  birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın  heyecanı içerisindeyiz.” diyerek özetle şunları söyledi:
“Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak adına, bağımsız yaşamanın azim ve kararlılığını sürdürecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümünün Bursa’nın her ferdine kutlu olmasını diliyor ve bu tarihi gün vesilesiyle başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dava arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, şükranlarımı sunuyorum. Ruhları şad olsun.”

Kocatepe Zafer Yürüyüşü


Lions 118-K Yönetim Çevresi’ne bağlı birçok ildeki Lions kulüplerinde faaliyet gösteren Türk lionları, Zafer Bayramı kapsamında Afyonkarahisar’da Zafer Yürüyüşü’ne katıldı.
Büyük Taarruz’un 94. yıldönümünün çeşitli etkinliklerle kutlandığı Zafer Haftası’nda Türk lionları, Büyük Taarruz’un Türk tarihinde önemli bir yer edinmesindeki başlıca sebebi olan 14 kilometrelik Zafer Yolu’nu başından sonuna kadar yürüdüler. 

Balat Doğa ve Bilim Okulu


Balat Atatürk Ormanı, Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Balat Doğa ve Bilim Yaz Okulu’nda 600 çocuğu ağırladı. 
Nilüfer Belediyesi tarafından 7-12 yaş arası çocuklara yönelik ücretsiz olarak düzenlenen Balat Doğa ve Bilim Yaz Okulu’na Nilüfer’in 20 farklı mahallesinden çocuklar katıldı. Yaz tatilini bilim, sanat ve doğayla iç içe geçiren çocuklar bir taraftan doğanın keyfini çıkarırken diğer bir taraftan da bilim ve sanatı öğrendi, yeni arkadaşlıklar kurdu.