Hava Durumu
mobmenu

Son Dakika

  Şahin’in Mudanya Üniversitesi ziyareti

  Yazının Giriş Tarihi: 19.09.2023 07:57
  Yazının Güncellenme Tarihi: 19.09.2023 07:57

  Geçtiğimiz günlerde Mudanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Gıyasettin Bingöl ve Mütevelli Heyeti Üyesi Ali Mollasalih’in konukları vardı.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Prof. Dr. Süleyman Şahin, Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy, Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramiz Arabacı, Bursa Büyükşehir Belediyespor Başkanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Dinçer ile Bursa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Konat, Mudanya Üniversitesi’ni ziyaret etti.


  ŞAHİN NE DEDİ?

  Şahin, bu ziyaret sırasında Gıyasettin Bingöl’e üniversitenin bir Spor Bilimleri Fakültesi’ne ihtiyacı olduğunu, bunun aynı zamanda Bursa’nın ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek, “Kentimizdeki Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin giriş sınavlarına bine yakın öğrenci başvururken, ancak 80 öğrenci fakülteye girebiliyor. Bu talep fazlası şansını diğer illerdeki devlet ve vakıf üniversitelerinde deniyor. Neden biz bu Bursa’daki potansiyeli farklı illere kaptıralım? Bu konu değerlendirilmelidir. Yeni kurulan ve büyümekte olan bir üniversite için bu konu değerlendirilmelidir. Bu noktada üstümüze düşen desteği de her zaman her ortamda vermeye hazırız.” diye konuştu.


  BİNGÖL NE DEDİ?

  Mudanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Gıyasettin Bingöl ise bu konuda şunları söyledi:

  “Sayın genel müdürümüz bizlere yaptığı öneriler kayda değer öneriler. Üniversite olarak bu konuyu araştırmak istiyor. Vakfımızın bünyesindeki okullar içinde bunun gereklerini yerine getirebilecek alt yapıya sahip okullarımız da bulunuyor. Sayın Genel Müdürümüzün yön göstericiliğine üniversitemiz adına teşekkür ediyorum. Konuyu gündemimize alıp, değerlendireceğiz.”

  Prof. Dr. Süleyman Şahin, Bursa’nın yetiştirdiği bir bilim insanı, üst düzey bürokrat. Kendisi Yıldırım Belediye Spor Kulübü’nün müdürlüğünü, Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gibi görevlerin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığı ardından da halen Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü yapmakta.

  Ayrıca bu yoğun bürokratik görevler arasında akademik çalışmalarını aksatmadı. Önce master, doktora, doçentlik ve profesörlük mertebelerine ulaştı. Bursa’daki görev süreci içinde Bursa Uludağ Üniversitesi’nde hocalık yaptı.

  2013 yılında ise Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek döneminde, kendisi Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü iken, TBMM Bütçe ve Plan Komisyonu Üyesi ve dönemin AK Parti Milletvekili Hüseyin Şahin ile birlikte Uludağ Üniversitesi’ne Spor Bilimleri Fakültesi kurulması noktasında destek verdi ve süreçte bu fakülte kuruldu.

  Prof. Dr. Süleyman Şahin aynı zamanda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi ve TMOK bünyesindeki Olimpik Akademi Komitesi üyesi.


  SON SÖZ

  Bana göre Bursa’nın ikinci bir Spor Bilimleri Fakültesi’ne ihtiyacı var. Bursa’da bu bölümü okumak isteyip, sınavlara giren öğrenci sayısına bakıldığında,  günün ekonomik koşulları içinde bir başka ilde okumanın getirdiği mali yük düşünüldüğünde, bu işe kanalize olmuş gençlerin bazılarının Bursa kenti içindeki bazı kulüplerle ve kurumlarla çalıştırıcı ve/veya sporcu konumunda ilişkileri olduğu göz önüne alındığında konu değerlendirilebilinir.

  Evet, Prof. Dr. Süleyman Şahin’in önerileri göz önünde bulundurulmalıdır.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  Yükleniyor..

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.