Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Türkiye'de partiler kendi dertleri içinde
16 Eylül 2017 Cumartesi, 08:49

Ülke gündemidir, bölge gündemidir, dünya gündemidir. Bunların hepsi hikaye konumunda. Ülkemiz özeline baktığımızda iktidarından, ana muhalefetine, oradan muhalefetine kadar her parti kendi derdinde.
İktidar partisi, bir taraftan uzun süredir iktidar olmanın verdiği yorgunluğu ve kendi içindeki sıkıntılı konuları tek tek temizlemeye çalışıyor. Adeta AK Parti yeniden inşa ediliyor, dersek abartmayız. En tepesinden, en altına kadar. Önümüzdeki günlerde karşımıza içinde kadın ağırlığı artmış ve genç ağırlığı artmış yeni isimlerle donatılmış bir AK Parti göreceğiz.
Bu yenilenmenin önümüzdeki seçim süreçlerindeki adaylara da yansıyacağı konuşuluyor.
Ana muhalefet partisi CHP ise tam bir kaos içinde. Parti içi çekişmeler delege, ilçe ve il kongrelerinde tavan yapacak gibi görünüyor.
MHP'ye gelince onun için söylenecek bir şey yok. İçinden bir başka parti çıkıyor. Parça parça istifalar devam ediyor. Bakalım MHP'nin sonu ne olacak.
Evet, görüldüğü gibi partiler kendi derdinde.
Hayırlısı.

Bursa'da sürprizler olacak

Önümüzdeki günler Bursa'da sürpriz dolu günler olacak.
Bursa'da hiç kimsenin beklemediği gelişmelere tanık olacağız.
Kuşkusuz kehanette bulunmuyorum. Ama bizleri sürpriz dolu gelişmeler ve günler bekliyor.
Bu sürprizleri her alanda yaşacağız. Hem siyaset alanında, hem ekonomi alanında, hem STK'larda, hem de emniyet ve güvenlik alanında.

Biatlon Şampiyonası, Mudanya'da başlıyor

Mudanya Belediyesi ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu'nun ortaklaşa organize ettiği 1. Biatlon Türkiye Şampiyonası bugün başlıyor.
Şampiyona 16-17 Eylül cumartesi ve pazar günleri 400 sporcunun katılımı ile Güzelyalı sahilinde gerçekleşecek.Yarışmalar saat 10.00'da başlayacak.