Murat KUTER

Murat KUTER

muratkuter@yahoo.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yeni kabine ilgi gördü
11 Temmuz 2018 Çarşamba, 07:29

Herkesin merakla beklediği Cumhurbaşkanlığı hükümetinin kabinesi pazartesi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.
Öncelikle bu kabinenin ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını dilerken, yeni bakanlara da başarılar diliyorum.
Yeni açıklanan kabineye iş dünyasından da olumlu tepkiler gelmeye başladı ve bu olumlu tepkiler devam ediyor.
Bursa'daki bazı sanayici ve işadamları dernekleri yaptıkları açıklamalarda yeni kabineyi ve yeni sistemi olumlu bulduklarını belirterek başarılar diledi.
Bu arada dernekler yeni kabinedeki isimlerin ağır bürokrasiden uzak, kendi konularında uzman, özel sektör ile bağlantılı olmalarını umut verici bulduklarını belirterek, " Kararların daha hızlı alındığı ve uygulandığı bir sistem ile bir an önce yapısal reformların uygulanmaya alınması, güven ve istikrar ortamının sağlanmasını kolaylaşacaktır." değerlendirmesinde bulundular.

İnovasyon ama nasıl?
Günümüzün vazgeçilmezi inovasyon konusu Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde (UİB) düzenlenecek bilgilendirme ve deneyim paylaşım toplantısında ele alınıyor.
Bugün saat 14.00 - 17.00 arasında düzenlenecek olan etkinlikte; İnoSuit - İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı Danışmanı Dr. Umut Ekmekçi tarafından "İnovasyon, ama nasıl?" konulu sunum yapılacak.
Ayrıca bilgilendirme ve deneyim paylaşım toplantısında İnoSuit Programı katılımcısı firma ve mentorları başarı hikayelerini paylaşacaklar.
İnovasyon konusu ülkemizin yüksek teknolojili ürün ihracatında önemli bir yer tutmakta.
Buradan konu ile ilgili ve meraklılara duyurulur.