Hava Durumu

YRP Başkanı Fatih Erbakan’ın toplantısından

Yazının Giriş Tarihi: 11.03.2024 08:04
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.03.2024 08:04

Dün sabah Almira Otel’de Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın katıldığı bir basınla buluşma gerçekleşti. Toplantıda Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, Yeniden Refah Partisi Bursa İl Başkanı Murat Kolancı, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Sezgin ve Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın aynı masadaydı.

FATİH ERBAKAN NELER DEDİ?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Bursa’daki basınla buluşmasında özetle şunları söyledi:

“Türkiye’nin en çok bölgesinde seçime giren siyasi partilerden biri olarak canlı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz ve çok ciddi sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyoruz. Teşkilatlarımız ve bizler sahada ne görüyoruz?

Meydanlar, sokaklar, caddeler, milletimiz, Yeniden Refah diyor. Yaptığımız çalışmaların her birinde gördük. 10 bin seçmeni olan bölgelerde, 3 binlik mitingler yaptık. Muazzam bir ilgi ile karşı karşıyayız. Milletimiz bir değişim istiyor. Milletimiz sığınacak bir liman arıyor. Bunu gösteren en büyük kanıtlardan biri üye sayılarımız. Hızına biz dahi yetişemiyoruz. Günde 2 bin 500'ün üzerinde bir üye artışı yaşıyoruz. İnşallah seçime kadar 550 bin üye sayısına ulaşacağımızı düşünüyoruz. Seçimden sonra da 3-4 ay içerisinde 1 milyon hedefine ulaşmayı planlıyoruz. Meydanların dili aslında burada üye sayısı ile ortaya çıkıyor. Yeniden refahın rüzgarının ne kadar güçlü olduğu da anlaşılıyor.

Bugün artık siyaset bilimciler, anket firması sahipleri, sosyoloji ilmi sahipleri, gazeteciler, televizyoncular diyorlar ki; "Yeniden refah oy sayılarını arttıran tek parti olacak. ‘Yeniden refah partisi, %0,2-0,3 oy alacak’ diyen anket firması geçenlerde %7,2 oy alacak diyor. Biz de inşallah %20 civarlarında oy alırız diyoruz. Milletimiz ahlaklı belediyecilik ruhunu özlüyor. 

Milletimiz belediye seçimi olmasına rağmen gittiğimiz her yerde belediye başkan adaylarımıza projelerini sormak yerine, elindeki pazar poşetini, kasap poşetini gösteriyor. 6 kişiye 250g kıyma ile yemek yapacağım diyor. Diyorlar ki, siz belediyecilik diyorsunuz da bunun bir hal çaresi yok mu? Geçen seçimden önce Nisan ayında dolar 19 tl idi ve şimdi seçime kadar 38 tl olacak. Doların iki katına çıkması ekonominin çökmesi demektir. Çünkü Türkiye ithalata bağlı bir ülkedir. Dolar arttıkça enflasyon da patlayacak demektir. Her bahar da, her yaz da, her sene sonunda enflasyon düşecek diyor, fakat yılsonunda dolar 45 tl olacak. Yoksulluk sınırı 53.000 tl olmuşken, emekliye 10.000 tl veriyorsunuz. Herkes kredi kartı borcuyla kredi borcuyla hayatta kalmaya çalışıyor.”

Bu arada Erbakan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın’ın Bursa için ortaya koyduğu projelerden övgüyle söz etti.

DR. FATİH ERBAKAN KİMDİR?

1 Ocak 1979 tarihinde doğan Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan, Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 3. çocuğudur. Ortaokul eğitimini Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda tamamladı. Lise eğitimini ise Ankara Ayrancı Lisesi’nde ve daha sonra Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek lisans için İngiltere’ye gitti. Fakat annesi merhume Nermin Erbakan’ın vefatı dolayısıyla dönmek zorunda kaldı. Yüksek lisansını lisans eğitimini aldığı Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamladı. Aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon dalında doktora yaptı.
Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Fazilet Partisi ve Saadet Partisinin özellikle gençlik çalışmalarında aktif görevler aldı. Necmettin Erbakan’ın vefatı sonrası, adına kurduğu Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürütüyor. 23 Kasım 2018 Cuma günü 99 Kurucular Kurulu üyesi ile birlikte Yeniden Refah Partisi'ni kurdu.

SON SÖZ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ı ilk kez canlı olarak izledim. Ben de bıraktığı izlenim şöyleydi. Sorunları ve çözüm önerilerini terminolojiye girmeden herkesin anlayacağı bir dille sakin sakin anlatı. Son yıllarda siyasette en çok bağıranın haklı olacağı kanısına insanlar sahip olmaya başlamışken, Erbakan’ın üslubu insanları irrite (sinirlendirmek, rahatsızlık vermek)  etmiyordu. Derdini sıradan insanların da anlayacağı bir dille anlatıyordu. Çözüm önerisi olarak ortaya koyduklarını da geçmiş dönemlerdeki Erbakan iktidarı sürecinde hayata geçirilen örneklerle pekiştiriyordu.

Sanki Yeniden Refah Partisi mütedeyyin (dinine bağlı gereklerini yerine getiren) kesim için bir buluşma, toplanma noktası olarak büyümeye devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.