Hava Durumu

1966-67 SEZONUNU HATIRLATIYOR

Yazının Giriş Tarihi: 14.09.2019 09:18
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.09.2019 09:18

Karagümrük mağlubiyetinden sonraki gelişmeler 1966-67 sezonunu hatırlatıyor bana.
1. ligdeki Bursaspor o dönem Samsunspor yenilgisi ile başlamıştı sezona ama sonunda Süper Lig'e yükselmişti.
"Şimdi imkansız ve ümitsizlikle başlayan 1. Lig serüveni niye 1967 gibi sonuçlanmasın?" diyor insan elinde olmadan.
1966'daki Samsunspor yenilgisi bizde büyük bir şok yaratmış ve o gün Hakimiyet'te "Bu 2. Lig bizi bırakmayacak" yazılı karikatür bile çizmiştim üzüntüden.
Bu defa işler daha farklı.
İlk maçtaki yenilgiye rağmen ümit veren ve bir anda galibiyetlere yatay geçiş yapan gençler de var ortada.
Osmanlıspor'u da yenip olgunluğa bir adım daha atmalarını bekliyoruz onlardan.

DOĞRU BU KURAL 14 TÜRK KURALIYMIŞ!

Hayaller ve gerçeklerde ki "Varılan nokta hedeflenen yer değildir" sözü gibi tıpkı.
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Şenol Güneş'e gönderme yapayım derken takkesini düşürdü ve keli ortaya çıktı.
"A Milli Takım'da Galatasaraylı bir futbolcu yok" tartışması yapılırken, "Şenol Hoca'ya serzenişte bulunabilirim" diyen Başkan Cengiz, takımının durumunu görmezliğe geliyor sanki.
Galatasaray'da Denizli maçında ilk 11'de sadece Selçuk İnan vardı.
Konyaspor maçında ilk 11'de sadece Emre Mor yer aldı.
Kayserispor maçında ise yine sadece ve sadece Ömer Bayram vardı ilk 11'de.
Gerisi hep yabancı.
Şimdi Cengiz'e sormak lazım, sen zaten yerli oynatmıyorsun. Şenol Hoca neyi alsın milli takıma? Senin asıl serzenişte bulunacağın isim Fatih Terim'dir.
Terim ikide bir demiyor muydu, "Bu kural 14 yabancı kuralı değil, 14 Türk kuralı" diye.
Hani nerde Türkler?
Sahada niye yok bu kural?
Fatih Terim yabancılara kapıları sonuna kadar açarken, Şenol Güneş yapsa yapsa pasaport kontrolü yapar Galatasaray'da.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.