Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Alinur Aktaş ve Mudanya
17 Kasım 2017 Cuma, 14:29

Lucescu, TFF, Kulüpler Birliği, Süper Lig derken, Bursa içi sorunlarımızı biraz es geçiyoruz galiba.

Spor İl Müdürü Doç.Dr.Süleyman Şahin'in Mudanya ziyareti ile ilgili "Bilgi mail"i gelince, ilçenin stat derdi geldi aklıma.

Koskoca Mudanya diyoruz ya. Sanki özel olarak ufaltılmaya çalışılıyor.

Gerçi yılan hikayesine döndürülen ve Mudanya esnafına büyük darbe vuran sahil projesi kadar değil ama, spor ve futbol adına önemli bir eksiklik Mudanya Stadı.

O da bir kenara atılmış gibi, kullanılamıyor ve Mudanyaspor maçlarını Burgaz'da oynuyor.

En faal Spor İl Müdürlerinden olan Şahin, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer'i ziyaretinde istişarelerde bulunmuş ve "Tesisleşme hamlesinin tüm hızıyla devam ettiği Bursa'da Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın talimat ve destekleri ile Bursa Valiliği'nin öncülüğünde bir çok vizyon proje hayata geçti. Son 6 yılda yaklaşık 250 milyon liralık yatırımın yapıldığı Bursa'nın spor alt yapısı ve vizyonu güçlendi" demiş.

Mudanya Stadı, halen Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edilmiş vaziyette.

Yani Stat'tan orası sorumlu.

Şahin'in verdiği bu bilgiler ve 250 milyon liralık yatırımlar arasına Mudanya Stadı'nın da eklenememesi Büyükşehir'in kabahatidir.

Aynen milim milim giden sahil projesi gibi.

Kaldı ki, Türkiye'de stat hamlesi bir Devlet Politikası haline gelmiştir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Başkanı Alinur Aktaş sorunlara ılımlı yaklaşımı ile dikkat çektiğine göre, "Mudanya'dan siyasi intikam mı alınıyor?" şeklinde kamuoyunda oluşan şüphelere de bir çözüm getirmesi gerekir.