Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Allah'tan Aybaba erken uyandı
26 Kasım 2018 Pazartesi, 08:27

Uzun yıllar unutulmayacak muhteşem bir geri dönüş bu.
Hem de Avrupa Ligleri deplasmanlarında görülebilecek cinsten.
"Gitti bu maç" dediğimiz anda, Bursaspor'un ayak sesleri yükseldi Akhisar'da.
Rakibi ürküten, tir tir titreten bir silkiniş.
Samet Aybaba'nın forvetsiz başlama gibi büyük hatası ve 27.dakikada bu hatadan dönüşü ile silkinişe geçen bir başkaldırı.
Evet, forvetsiz başlamak ve Burak'ı sağ kulvara koymakla savunma hesapları yapan Aybaba'nın bu görüşüne karşılık Akhisar'ın erken gol bulması ve genelde topu Bursaspor'a bırakarak geride beklemesi bir anda maçın kaderini değiştirdi.
Samet Aybaba da erken uyandı ve 28.dakikadaki Burak-Umut Nayir değişikliği ile Akhisar savunmasını darmadağın etti. Kanatlardan getirilen sayısız ortalar ancak forvet Umut Nayir ile değerlenme imkanı buldu, Bursaspor 2-0'dan sonra oyuna ortak oldu.
Maçın baştan 2-0'a gelmesi ise bir facia.
Chedjou ve kaleci Okan'ın bu gollerde Manu ve Onur Ayık'a yaptıkları ikram da şaşkınlık yaratacak cinsten. Onlar topa rahat vursun diye adeta bekleyip, seyrettiler. Fakat devre biterken Umut'la umutlanmak, bu hataları çabuk unutturdu.
Umut Nayir, tam bir forvetvari kafa ve şutla kabus gibi çoktü Akhisar'ın üstüne. "Beni neden kulübede tuttun" dercesine.
Latovlevici ise tam bir "İhtiyar delikanlı" gibi çıktı sahneye. Sahanın en iyilerindendi. Çalışkanlığı, yaratıcılığı, rakip savunmayı felç eden ortalarını bir de harika sol vole ve müthiş golle süsledi.
"Haftanın golü"ne aday olurcasına.
Perdeyi kapatan Ramazan da, deplasmanda ilk galibiyetin gençlik aşısı gibiydi.