Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Allah'tan bizde "İbra" maddesi yoktu
26 Mart 2019 Salı, 07:44

Bursaspor ve Galatasaray'da Mali ve İdari Genel Kurul aynı gün ve saatlerde yapıldı.
Gerçi Galatasaray'ınki 13 saat sürdü ama, orada yaşananlar ve çıkan sonuç gündeme damga vurdu. Yönetim idari açıdan oy çokluğu ile ibra edilmediği için 1 ay içinde seçim kararı alınacak. Başkan Mustafa Cengiz de buna karşılık, "Görevimizin başındayız. Mahkemeye gideceğiz" dedi. Liseliler ve taraftarlar ayrı birer kutup haline geldi.
Yani Galatasaray'da tam bir kaos ortamı oluştu.
Gelelim Bursaspor Mali ve İdari Genel Kurulu'na.
Bizde ise gündemde, "İbra" maddesi yoktu.
Ve Allah'tan yoktu.
Olsaydı büyük ihtimalle, Galatasaray'daki genel kurulda yaşananlar bizde de yaşanacaktı. Başkan Ali Ay'a karşı olan tepkiler, mutlaka "İbra" maddesine de yansıyacaktı. Ardından da İstanbul'daki kaos ortamı, BUDO'ya atlayıp Bursa'ya da gelecekti.
Kader haftalarına girdiğimiz bir dönemde Bursaspor'da işler karmakarışık bir hal alabilirdi.
Ancak bütün bu gelişmelere paralel olarak, Başkan Ali Ay'ın sezon sona erdikten sonra genel kurula gitme gerçeği de gün gibi ortada artık.

HERKESİN GOLCÜSÜ VAR AMA

Bursaspor, Lig'e verilen aradan sonra Alanya'da çok önemli bir maç yapacak.
Puan açısından olmazsa olmaz cinsinden. Tamam da, para sıkıntısı yüzünden takımda yaşanan gelişmeler de iç açıcı değil. Can derdine düşüldüğü haftalarda olmaması gereken olaylar bunlar.
Hep diyoruz ya, Bursaspor forvet açısından en şanssız kulüp. Gelenlerden bir türlü verim alınamıyor. Hemen hemen her takımın bir golcüsü var, Bursaspor'un ise yarım tane bile yok.
Alanya'ya gidileceği için ordan bir örnek verelim.
Papiss Cisse, forvet olarak Lig'de 2.yarıya damga vurdu, adeta yıldızlaştı. 2.yarıda tam 7 gol birden attı ve Alanya'nın tehlikeli bölgeden uzaklaşmasında kilit rol oynadı.
Bursaspor'da Sakho ise bu gidişle gollerle değil, "Sakatım, parayı isterim, yanlarım ağrıyor" ile tamamlayacak sezonu.