Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ay'ın güvenli seyir defteri
03 Mart 2016 Perşembe, 08:11
Nihayet gönüllere ve rakamlara huzur veren bir Divan Kurulu toplantısı izledik.
Ortalığa yayılan pis kokular yok artık. Toplantılarda insanın kafasını attıran saçmalıklar da geride kaldı.
Bursaspor'un Başkan Ali Ay ile fırtınalardan kurtulup sakin bir limana doğru yelken açacağı izlemini veren bir Divan Kurulu'ydu bu.
"Hasta yoğun bakımda. Gelecek sezon tedavi, sonra derece" diyerek mantıklı reçeteler yazan Ali Ay'ı desteklememek mümkün değil. Kötü şartlar belliydi ama Ali Ay'ın şu teşhisleri çok önemli:
"Mali açıdan tam bir felaket. Burası bir işletme olsa kapıya kilit vurulmuştu. Olmayan para ile meyve suyu değil, marketi satın almışlar."
Bütün bu gerçekler ortadayken, son genel kuruldaki "İbra etmeme" kararının iptali için bir önceki yönetimin dava açması ne büyük talihsizlik.
Bursaspor ve camiası ile alay eder gibi.
Ali Ay yönetiminin ayrıca kulübü büyük zararlara sokan anlaşmaların iptali veya değiştirilmesi için yaptığı uğraşlar da cabası.
Evet, bütün bu gerçekler ortadayken Başkan Ali Ay'ın bir an önce hukuki sureci başlatması da artık şart oldu. 

CEZA HAZİRANDA SONA ERİYOR

UEFA'daki cezalılar kervanına sonunda Galatasaray da katıldı.
Fenerbahçe'nin 5, Bursaspor'un 3 ceza dosyası ile başta götürdükleri bu yarışmada(!) daha çok şeyler gelecek bu kulüplerin başına.
Çünkü sorumsuzca harcamalar ve futbolcu-teknik adam uçuk kaçık fiyatları tavan yaptı. Bu gemi bu kadar yükü kaldıramayacağı için gayet tabii ki batacaktır.
İşin üzücü yanı da, devletin ve TFF'nin buna hâlâ seyirci kalmasıdır.
UEFA cezaları deyince bizimki geldi aklıma.
Bursaspor'un 2014 yılında 1 yıl kupalardan men cezası vardı. Ancak Avrupa hakkı elde edemediği için bu 1 yıl sarktı. CAS kararına göre de 2015-16 sezonu sonunda bu cezasını tamamlamış olacak.