Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Başakşehir’e ikram oldu bu
31 Mayıs 2015 Pazar, 08:14
Bu nasıl bir profesyonellik?    Bu nasıl bir zihniyet?  “Arkadaş ben final falan oynamak istemiyorum.Ben gitmek istiyorum” desen ancak böyle yapılır.
Sen zaten yerde çok gereksiz bir sert dalış yüzünden sarı kartı görmüşsün. Arkasından yukarlara çıkıp rakibe vurmalı-elenseli kol hareketlerine girersen üstteki cümleyi bu fotoğrafa iliştirmek isteyenlere de prim vermiş olmaz mısın?
Serdar Aziz’e doğrusu hiç yakışmadı bu.
Gereksiz sertlik, gereksiz öfkeyi bir pranga gibi ayağında taşımak zorunda değil. Bundan kurtulmazsa zarar görmeye ve zarar vermeye devam edecek.
Bu kesin.
Bursaspor da getirdi getirdi, son anda 4.’lüğü ve ikramiyesini Başakşehir’e teslim etti. Bir başka deyişle “Ben yiyemedim,sen ye” misali.
Aslında Serdar Aziz şoku ile birlikte dengeleri bozan, zorunlu Bekir, Traore, Holmen orta sahasının önemli bölümlerde üretken olamayışı idi. Hücumda pozisyonların tesadüfe kalması ile Bursaspor’un bilinen özelliğinin kaybolması, Konyaspor’u ümitlendirdi ve bu karşı hamle de kaleci Harun’u maçın yıldızı yaptı.
Ömer Ali’nin 2, Vukoviç, Ali Çamdalı ve Serdar Aziz’in seken toplarından gelen mutlak golleri çıkarmakla bir kez daha “Helal olsun” u hak etti.
Yoksa gitmişti maç.
Gerçi fark etmedi ve Trabzonspor da bizi geçti ama, TFF beraberlik primi hiç olmazsa “Züğürt tesellisi” yerine geçti.
Burada bir “Helal olsun” da Fernandao’ya.
Bu kadar transfer gelişmelerine ve dedikodularına rağmen yine kendini bozmadı, yine elinden geleni yapmaya gayret etti.
Profesyonellik dersi verir gibi.