Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bir de dışarıda galibiyet
23 Ekim 2019 Çarşamba, 09:08

Bursaspor'dan müthiş bir geri dönüşe şahit olduk Ümraniye maçında.
Bir kez daha,"Böyle heyecan yaşamak ve galibiyetlerden tat almak için 1.Lig'e inmek mi gerekiyordu" dememek mümkün değil.
Gerçi bu galibiyette taraftarın bilhassa 1-1'den sonra estirdiği rüzgarı da göz ardı etmemek lazım. Gerçekten Ümraniye, ne olduğunu anlayamadı. Afalladı kaldı. Büyük takım olmanın meziyetlerini çok iyi kullandı tribünler.
"Puan silme cezası önemli değil" diyorduk. Başa gelen çekilir.
Şimdi bütün iş, deplasmandan galibiyet çıkarmak. Bursaspor bunu da başarırsa, yukarıda işler tekrar dengelenmiş olacak.

MURAT SANCAK VE ALİ AY

Yapılan hatanın veya hataların farkında olmak da bir olgunluktur.
Adana Demirspor'da büyük iddialar ve gösterişli transferler ile adından söz ettiren Başkan Murat Sancak, başarısız sonuçların ardından bu işi yapamadıklarını itiraf ederek, kongreye gitme kararı aldı geçtiğimiz hafta sonunda.
Açıklaması da çok önemliydi:
"Olmadı, olmuyor. Bu nedenle affınızı rica ediyorum. Hakkınızı helal edin". Gerçi olmayacağı daha baştan belliydi ama, hataların farkına varmak ve özür dileyerek çekilmek de geleceğe bir hizmettir.
Bizim Ali Ay için yazıyorum bunları.
Bursaspor'da işler devamlı kötüye gittikçe, "Ben bu işi öğrendim" diye diye ve ısrarla yeniden aday ola ola hep beraber takla atıverdik sonunda. Onun için "Olmadı, olmuyor" ile, "Ben bu işi öğrendim" arasında dağlar kadar fark var.
Biri 15 ayda gerçekleri görüyor, diğeri 3.5 senede bir türlü öğrenemiyor.

FALCAO HALA ORTALIKTA YOK

Galatasaray Real Madrid ile oynadı ama haftalardır olduğu gibi Radamel Falcao yine ortalarda yok.
O kadar fırtınalar koparılan, 25 milyon euro gibi büyük bir maliyetin altına girilen Falcao en lazım olan anlarda tribünde.
Zavallı futbolumuz.


Bu kadar büyük ısrar ve hataların cezasını gayet tabii ki kulüp kasaları ve camialar çekiyor. Aynen Van Persie'de olduğu gibi. Fenerbahçe'ye 21 milyon euro'ya mal olmuştu. Geldiğinde binlerce taraftar havaalanını ayağa kaldırmış, Ülker Stadı'nda imza töreni yapılmıştı. Sonunda maçlarda ıslıklandı. Van Persi de,"Türkiye'de oynamaktan zevk almıyorum" dedi.
Dedi ama, milyonları cebe indirirken, "Zevk alamıyorum" diyemedi.
Falcao da böyle olacağa benzemiyor mu?