Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Birleşmek en akılcı yol
14 Nisan 2015 Salı, 07:02
Sonunda sol şeritten gelen otomobilin Opel olduğu netlik kazandı ve Timur Noyan adaylığını açıkladı.
Bursaspor’da kongre öncesi ilk çıkış bu.
Noyan’ın Bursaspor’daki en parlak devri 1997’de olmuştu. Timur Noyan’ın da yer aldığı Remzi Cinoğlu başkanlığındaki yönetimde, Bursaspor (O tarihe kadar) Süper Lig’de en yüksek     puanını (59) toplamış ve rekorlar yılına imza atmıştı.
Noyan’ın dün İlhan Uslu ile beraber olduğunu açıklaması da önemli bir konu. Çünkü Uslu’nun da başkan adayları arasında olduğu biliniyordu.
Böylece güç birliğine gidildiği de ortaya çıktı.
Ve iyi de oldu.
5-6 adayla, güçlerin dağılması yani zayıflaması yerine birleşmek en akılcı yol.
Bursaspor’un artık çok aday yerine, güçlü bir yönetime ihtiyacı var. Bu kadar sorun dağ gibi yığılmışken adaylar birbirini yememeli.
Birleşmeli.
Ayrıca adaylar ortaya çıkmaya başlamışken, Kulübün de ortaya net bir bilanço koyması ve kamuoyunu bilgilendirmesi gerekiyor. Bu şeffaflığa ulaşma devri geldi de geçti bile. Ancak,fabrikalar satışını dahi gizleyen zihniyetin hala devam etmesi de çok üzücü. Bursaspor mali konuda tam bir sır küpü.

VOLEYBOLCU KIZLARA BRAVO

Büyükşehir Bayan Voleybol Takımı’nın CEV Challenge Kupası’nı Bursa’ya getirerek Avrupa çapında bir başarı kazanması gerçekten büyük olay.
Salon’da TOFAŞ basketbol ve güreş takımlarının Avrupa’daki başarılarına şahit olmuştuk ama bu heyecan ve şampiyonluk en büyüğü oldu. 
Onun için Sultanlara ve Başantrenör Emin İmen’e Bursa olarak teşekkür borcumuz var.   
Büyükşehir Belediye Başkanımız Altepe ile yönetici İlhan Satık’ı da unutmamak lazım.