Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bölükbaşı'na bir tepki daha
26 Kasım 2015 Perşembe, 07:23
Bursaspor'da son Divan Kurulu toplantısı elektrikli bir havada geçmişti.
2 Aralık Çarşamba günkü ise daha da zor geçecek gibi.
Divan Kurulu Başkanlığı'ndan dün gündem geldi. Yine ilklere imza atan bir gündem bu.
"Divan Kurulu yönetmeliğinin görüşülmesi, onanması","Başkanlık Kurulu'nun Bursaspor Vakfı ile ilgili çalışmalar hakkında bilgilendirmesi","Denetleme Kurulu'ndan istenen mali konularla ilgili raporun görüşülmesi" gibi çok önemli gündem maddeleri var.
Bilhassa Denetleme Kurulu’ndan rapor istenmesi, Divan Kurulu adına başlı başına bir olay. Ağırlığını hissettirmeye başlayan bir istek.
Olması gereken de buydu.
Geçenlerde, Beşiktaş Divan Kurulu toplantısını örnek göstermiş ve "Denetleme Kurulu Başkanı geliyor, kuruşu kuruşuna borcu açıklıyor. Mali konularda bilgi veriyor. Biz ise bugüne kadar Denetleme Kurulu yedek üyesini bile görmedik" demiştim.
Bursaspor Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç, şimdi bu konuya da el atmış ve Başkan Bölükbaşı'ndan mali rapor istemiş.
Tabii anında itiraz, "Kaç kere verdik. Ne gereği var?" diye.
Tıpkı Vakıf konusu gibi burada da bir fikir sürtüşmesi.
Gerçi sonunda Denetleme Kurulu'nun rapor göndermesi kararlaştırılmış ama ne kadar gerçeği yansıtacağı da merak konusu.
2 Aralık'ta Merinos Kültür Merkezi'ndeki toplantıda Mesut Mestan'ın alacağını faizi ile birlikte geri alma olayı, borçlanma faiz olayı ve gerçek borç miktarı ile ilgili sert tartışmaların geçeceği gün gibi ortada. Eski yöneticilerin cepten verdikleri parayı, 2-3 sene sonra faizsiz ve yüksek devalüasyonlara rağmen aynen geri almaları örneği ortadayken yaşanan Mesut Mestan olayı, bilindiği gibi camiada büyük tepki toplamıştı.
Şimdi gözler Merinos'ta. Tepkiler sürekli artarken, Başkan Bölükbaşı Divan Kurulu'na gelir mi, yoksa başkasını mı gönderir?