Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu defa puan zorunlu oldu
23 Kasım 2018 Cuma, 08:08

Gereksiz dediğimiz UEFA Uluslar Ligi'nde bir de küme düşme rezaleti yaşayınca, Ligimizin tadı tuzu da iyice kaçacak galiba.
Şimdi, biraz daha dibe giden futbolumuz tekrar kaldığı yerden devam ediyor.
Trabzon-Fenerbahçe maçı haftanın özelliği ama bizim için Akhisar-Bursaspor daha önemli. Kasımpaşa yenilgisinden sonra daha alta düşmemek için Bursaspor'un bu defa puan veya puanlar çıkarması zorunlu hale geldi. 2 takımda da eksikliklerin öne çıkması, şansları biraz daha eşitledi gibi. Sakho ve Stancu'nun sakatlıklarının ise aynı döneme gelmesi Timsah için büyük şanssızlık.
Samet Aybaba, "Şartlar oluşursa birkaç oyuncu takviyesi yapmak istiyoruz" diyor ama, devre sonuna kadar bu takımın gol sıkıntısına nasıl bir çözüm bulunacağı ise hâlâ meçhul. Forvet olmayışı Aybaba'nın en büyük dezavantajı. Hatta şartlar oluşmazsa,(Kulübe hacizler de gelmeye devam ederse) golsüzlüğün 2.yarıda Bursaspor'un başına büyük işler açacağı ortada.

SAHALAR DA KÜME DÜŞÜYOR

Milli Takım küme düştü de, sahalar da sanki arkasından gelmeye başladı.
Onlar da birer birer düşüyor.
Ukrayna maçında Antalya'daki zeminin hali herkesi şaşırttı. Allah'tan Antalya bu hafta Erzurum'a gidiyor.
Bir de Osmanlı Stadı var. "Patates tarlası" diye paylaşımlar yapılınca durumu ortaya çıktı. "Ankaragücü,Beşiktaş maçında yeni stadına kavuşuyor" deniliyordu ama olmadı. Kardeş çile çekmeye devam edecek. TFF, Ankaragücü-Beşiktaş maçını Osmanlı Stadı'na verdi.
Ve o stadın hali gerçekten içler acısı.
İnşallah cumartesi günü oradan sakatlık açısından kötü haberler gelmez.