Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu kadar dert üstüne bir de..
10 Mayıs 2012 Perşembe, 08:54
Türk futbolunda bu kadar dert varken, bir de Fatih Terim eklendi üstüne.
Milletin hiç işi gücü yok,  Fatih Terim'e Kadıköy'de oturacak yer aranıyor. Adalara, Modalara nazır bahçe içinde villa değil, saha gören bir koltuk aranan.
Öyle bir koltuk ki, sahayı görsün ama, millet onu görmesin.
Görürse kıyamet filmleri dizi olur. Hele bir de Galatasaray şampiyon olursa.
Saraçoğlu bu defa komple yanar.
Fatih Terim'in, statta oturacağı yerin camlarına özel kaplama çekilecek, odada düzenleme yapılacak, özel güvenlik alınacak.
Dedik ya, dert üstüne dert.
Peki, yakışıyor mu Fatih Terim'e? Bu kadar başarı kazanmış, bu kadar üst düzeye çıkmış bir teknik adam, bu durumlara düşürür mü kendini? Ligde haktan hukuktan bahsetme yarışına giren Terim'in takımını tam finalin finalinde ortada bırakmaya hakkı var mı?
Aynen Belçika milli maçında olduğu gibi. Takıma en gerekli olduğu zamanlarda hakemlerle kavgadan tribünde. Böyle bir zihniyetin futbolcusuna nasıl akıl vereceğini merak etmeye gerek var mı?
Yardımcı hakem 19.5 cm ofsaytı tespit edemedi diye ortalığı ayağa kaldıran İstanbul medyası, seyircisi, yöneticisi bu 19.5 metrelik hata anıtını niye göremiyor? 
Şimdi de "Fatih Bey nereye oturacak?" sancısı.
Bırakın nereye oturursa otursun. Kendisi düşünmüyorsa siz mi düşüneceksiniz?
Avrupa basını, şike olayları ve bunlara yaratılan kılıf yüzünden bizimle resmen gırgır geçiyor. Bu yetişmiyormuş gibi üstüne de "Terim'e kılıf"a ne gerek var?