Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu kart, Demirören ve tüm TFF'yedir
23 Şubat 2016 Salı, 06:58
Bu TFF hala mı ayakta?    İşin elle tutulacak yanı kalmamış, MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu milletle alay eder gibi "Bundan sonra daha iyi olacak" diyor.
Tarihi bir olay yaşanmış, tüm dünya da buna "Rezalet" derken başkan bey hala "Önümüzdeki maçlara bakıcaz" havasında.
TFF'de başta yönetim kurulu ve tüm birimler cayır cayır Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ı kayırıyor. Kararlar hep onlardan yana çıkıyor.
Anadolu devamlı ezilen taraf.
Hakem de bunu görüyor. Otomatikman "Ben bu 3 takımdan yana olursam, maç almaya devam eder, yükselmem daha kolaylaşır. O zaman TFF de, MHK de arkamda durur" demez mi? Başka türlü arkasında duran yok ki.
Sahada ve masa başında çıkan sonuçlar da bunu göstermiyor mu?
Onun için Trabzonsporlu Salih Dursun'un gösterdiği kırmızı kart sadece hakeme değil, başta Demirören olmak üzere tüm TFF'yedir.
Futbolu ve düzeni onlar bu hale getirmiştir.
Gayet doğal olarak da sabır taşı çatlamış ve geldiği günden beri sallanan Demirören yönetimi yerle bir olmuştur.
Tek yapacakları iş istifa etmektir ama, hala "Ayaktayız" havasında dolaşmaktadırlar. "Biz bu futbolu yakmaya devam edeceğiz" ısrarındadırlar.

NASIL BİR DİYALOG İSE?


Galatasaray-Trabzon maçının kahramanı(!) 33 yaşındaki hakem Deniz Ateş Bitnel'in bir röportajı çıkmıştı TFF'nin Tam Saha dergisinde.
Şöyle diyordu Bitnel:
"Futbol oynamış olmamın da verdiği avantaj ile, futbolcularla nasıl diyalog kurabileceğimi, nasıl empati yapabileceğimi iyi biliyorum. Adalet duygum yüksek. Hedefim Dünya Kupası Finali'nde görev yapmak"
İnsan hayret ediyor.
Bu nasıl bir diyalog ki, ortalığı cayır cayır yaktı.