Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu tip konuşmalara ne gerek var?
04 Aralık 2019 Çarşamba, 09:19

İlk yarının sonları yaklaşırken, "6'da 6 niye olmasın?" da işler gerçekten iyi gidiyor.
Bu sezon şans da Bursaspor'dan yana.

Tüm olumsuzluklara ve puan silmeye rağmen şampiyonluk kovalamak büyük başarı. Hava iyi, kavga yok gürültü yok. İç çekişme desen hiç yok.
İşte böyle bir ortamda, Başkan Mesut Mestan'ın son Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmanın bir bölümüne hayret ettim. Şöyle dedi Mestan:

" Bursasporlu işadamlarından bir kuruş katkı yok. Sadece cefakar taraftarımız var. İbrahim Yazıcı, Levent Kızıl bir kuruş vermedi. Ama Bursaspor'u şampiyon yapmışlardır. Biz de katkı yaptık. Verdiğinde de suç, vermediğinde de suç. Para vermekle bu iş olmaz. Önemli olan kulübü sahiplenmek. -3 puanı neden aldığımız biliniyor. Futbolcular beni teselli ettiler. Biz böyle kenetlenmişken, sizlerin de kenetlenmesini istiyoruz."
Evet, hayret etmemek mümkün mü?

Şimdi işler tıkırında giderken, ne gerek var eski başkanlar İbrahim Yazıcı ve Levent Kızıl'ı da araya katmaya ve "Bir kuruş vermedi" demeye?
O dönemlerde yaşananlar tüm çıplaklığı ile ortada iken, yeniden tartışma ortamı yaratmaya ne gerek var?
Bursaspor'a zarar vermez mi yeniden cephe açmak?

Sen işine bak. Sen eline geçen bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmenin, yeni şampiyonluğa ismini yazdırmanın yollarını ara ve aramaya da devam et. Madem tecrübeliyim diyorsun, o zaman bu işleri de bilmen gerek. Üstelik Levent Kızıl da, maddi manevi yönden destekçilerinin arasında iken.

Adana'dan gelen 3 puan ile birlikte Burak Kapacak'taki devam eden gelişme hem dikkat çekici hem de sevindirici. Bursaspor için önemli bir kazanç olacağı kesin.
Bu arada Adana yolunda kaza geçiren taraftarlara da bir kez daha büyük geçmiş olsun.