Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Değişiklik kurtardı
05 Mart 2017 Pazar, 08:20

Barış Şimşek baktı ki Bursaspor gol atamayacak, son dakikada verdi penaltıyı bitirdi işi.
Tribünler boş olduğundan, şehir derin bir "Ohhh" çekti.
Evet, bu defa kırmızı kart yoktu ama Bursaspor'u 10 kişi gösteren bir Del Valle vardı sahada. Lig neredeyse sona yaklaştı ama o hala etkisiz kalma, yok olma ısrarını sürdürüyor.
Kulübe de onu 68 dakika sahada tutma ısrarını sürdürünce, Gaziantep'e adeta gün bir kez daha doğdu ve Bursaspor'un üstüne yüklendikçe yüklendi. Bu kanattan fırsat bulup dalan Sefa 1-1'den hemen sonra 2.golü atsa veya Harun kurtarmasa, sen sağ ben selamet. Hayatta dönmezdi maç.
Ne tribünde, ne Bursaspor'da bunu başaracak güç yok.
"Timsah Arena'da lig sonuncusuna karşı, orta sahayı kalabalık tutup öncelikle gol yememeyi düşünen, Kubilay'ı ilerde kanatsız değil, öksüz kuş gibi bırakan bir zihniyet nasıl olur?" derken en hayırlı iş 68'de geldi. Del Valle- Josua John değişikliği ile Bursaspor, rakip baskısından kurtulma, atağa kalkma şansı buldu.
John, sağdan götürdüğü toplar ve ortalarla oyunu bir anda döndürdü.
Sonunda da Batalla'nın kaleciden dönen penaltısını, yine sağdan girerek gösterdiği takipçilik ve fırsatçılık ile ağlara gönderdi.
Bu 3 puan gerçekten 6 puan değerinde.
Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, gelen galibiyet ile 31 puana çıkmak, aşağılar kabusundan kurtulmak altın bulmakla eşdeğerde.
Bu yüzden havalara uçtu Ali Ay.