Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Derede yüzüp okyanusa atlamak
02 Ağustos 2017 Çarşamba, 08:13

Bizimkisi bu defa, dize gelen derede yüzüp yüzüp ardından okyanusa atlamaya benzeyecek.
Lig'e 9 gün kaldı, Bursaspor zayıf değil çok zayıflar ile hazırlanmaya devam ediyor.
Bol pas, bol gol pozisyonu imkanı veren bir rakiple oynarsan, ortaya çıkan sonuç ne kadar sağlıklı olur, tartışılmaz mı?
2.Lig ekibi Keçiörengücü'nün etkili tek akını yok. Neredeyse onlar da oturup seyredecek. Buna rağmen Bursaspor'un ilk yarıdaki temposunu 2.yarıda sürdürememesi de cabası.
Anlaşılan şu ki, Le Guen biraz dişli rakip istemiyor çünkü mevcut kadroya henüz güvenemiyor.
Tamam da Lig'de ilk 3 haftadaki rakipler Başakşehir, Alanyaspor ve Beşiktaş'ın hazırlıkları ve gücü ortada. Alanya'nın da son hazırlığı cumartesi günü Antalyaspor ile.
Her şeye rağmen Keçiörengücü maçında da görünen özellik, Bursaspor'un topu oyuna çabuk sokup dikine oynaması. Onur'un sol bekte, Aziz Behiç'in de orta sahanın solunda yer alması ile sol kulvarın daha güçlenmesi ve ağırlığın bu tarafa kayması.
Barış'ın ise sağda bu kadar başarılı olduğunu söylemek henüz mümkün değil.Badu transferi bittiğine göre, Aziz Behiç'in tekrar eski yerine dönme ihtimali de oldukça fazla.
İkili forvette Stancu ve Deniz, fazla topla buluşturulduğu için oldukça ön plana çıktılar ve gollerde zorlanmadılar. Hatta arkalarındaki Batalla ve Jorquera ile forvet sık sık dörtlendi, pozisyonlar da goller de şenlendi.
Maç sonu Le Guen'in sözleri ise dikkat çekici. Adeta bomba.
Fransız çalıştırıcı Badu'nun alındığından haberi olmadığını söyledi.
Keçiörengücü'nde bile böyle bir şey olur mu acaba? Gerçekten büyük bir yönetim hatası.