Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Dikkat! Yeni ceza başladı
23 Ağustos 2015 Pazar, 08:51
Trabzonspor-Bursaspor maçındaki tezahüratlar ile ilgili PFDK kararını görünce birden uyandık.
Mayıs ayında TFF’nin aldığı yeni kararı araya giren tatil nedeni ile unutmuştuk doğrusu.
Buna göre PFDK’nın Trabzon’daki maçla ilgili kararını hatırlatmakta yarar var:
“ Trabzonspor AŞ taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeni ile ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, FDT’nın 53/2. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan yol tarafı, deniz tarafı, maraton tribünlerine giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi sureti ile bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine”
Evet, artık tribün kapanmayacak, sadece o tribünde bulunanlar ceza alacak. Onların yerine yeni seyirci de girebilecek. Ayrıca çirkin ve kötü tezahüratta “4 kez olursa” maddesi de kaldırıldığından, ceza bir sonraki maçta hemen uygulanacak.
Mayıs ayında bilindiği gibi kulüplerin şikayeti üzerine TFF, tribün kapatma cezasını kaldırmıştı. Böylece kulüpler de cezalı taraftarlarının kombine ve passoligi yerine yeni bilet satabilecekler. Ceza sonucu taraftarsız ve hasılatsız kalma problemi de ortadan kalkmış olacak.

AZİZ BEY, MAHMUT BEY NERDELER?

Aradan 3 gün geçti, Aziz Bey ve Mahmut Bey’de çıt yok.
Atromitos maçında Caner’in yaptığı net bir penaltı, Van Persie’nin attığı gol de net bir faul. Yunan takımını hakem resmen katletti. Balık mevsimi başlamadı ama, Fenerbahçe için tam bir torik.
Hakemler için,”Asarım, keserim, Lig’den çekilirim” diye ikide bir sahneye fırlayan Aziz Bey ve Mahmut Bey.
Ne oldu, dilinizi mi yuttunuz? “Hakemle de kazanıyoruz” demek sizin kitabınızda yok mu?
İyi mi böyle?