Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ellerine sağlık
11 Ekim 2017 Çarşamba, 08:04

Bu karikatürü yapanın ellerine sağlık. 2 milli takım arasındaki fark bu kadar güzel anlatılamazdı.

Gerçekten değnekler, eli ve 2 ayağı tutanlara lazım.
Lucescu'ya ise tekerlekli sandalye.
Bakıyorum da, daha düne kadar her sene ve her fırsatta "Lucescu o takıma geliyor, Lucescu bu takıma gidiyor" diye ortalığı ayağa kaldıran medya, şimdi Lucescu'ya veryansın ediyor.
Bir anda ayak değiştirdiler.
"Ondan artık bir şey olmaz. Hemen gitsin"e döndü iş.
Bu onlara ders olsun da, olan da A Milli Takım'a ve Türk futboluna oldu. Yok yere kaçtı fırsat. Yok yere milletin tepesi attı, neşesi kaçtı.
Kulüplerden bile giydirmeler var Lucescu'ya. Hiç böyle olmazdı. Galatasaray Kulübü sert bir cevap verdi Rumen hocaya ve açıklamada," Serdar Aziz'in hiçbir sakatlığı yok. Görev verilseydi 2 maçta da oynardı. Lucescu oynatmadığı için bahane üretiyor. Serdar Aziz, Süper Lig'in en formda stoperi" denildi.
Evet, Lucescu'nun ortaya koyduğu rezaleti resmileştiren bir açıklama bu.
Stopere zorla çektiği Mehmet Topal'ın yaptığı 2 hata da, milli takımın ipini çeken gollerdir.
Cenk'in kendi yerinde oynayınca neler yapabileceğini bilmeyen tek kişi ise Lucescu'dur. Arda'nın bu takımda olmaması gerektiğini de bilmeyen tek kişidir.
Bu bilemedikleri yüzünden İzlanda maçı kaybedilmiştir. Eskişehir Stadı'nda kale arkasında 2022'ye kadar tek ayak cezası bile kesmez bu hataları.
Abuk sabuk konuşmaları ve tribüne gönderilmesi de cabası.

ŞAHİN VE KILIÇ'A TEŞEKKÜR
Amatör Spor Haftası nedeni ile, Spor İl Müdürü Doç.Dr.Süleyman Şahin ve BASKF Başkanı Osman Kılıç, önemli bir etkinlik yaptılar.
Sporun En'leri ödülü ile yeni ve eskileri bir araya getirdiler. Bizlere de bilhassa amatör futbolda eski çilelerimizi hatırlama fırsatı verdiler. Bugün ise tüm tesisler ve imkanlar en üst düzeye gelmiş durumda. Hem ödül hem de tesisler ve faaliyetler için kendilerine teşekkür ederiz.